06.07.2016. 00:43
Latvijas basketbola valstsvienība olimpiskā kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē pārspēja Čehijas izlasi – 71:59 (13:20, 31:30, 51:45), pirmo vietu B apakšgrupā un tiesības piektdien pusfinālā spēlēt ar A apakšgrupas otro labāko komandu – visticamāk, Puertoriko. Visas Latvijas spēles translēs TV6 un LMT Straume, visas Belgradas grupas spēles – Viasat Sport Baltic.

Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

“Abas komandas ļoti labi pazīst viena otru, tomēr šai spēlei dažas viltības bija sagatavotas. Piemēram, aizsardzībā pret Satoranski spēlēja Siliņš un Timma. Sava taktika bija arī pret Veseliju.  Redzot, kā pretinieku zvaigznes nospēlēja (attiecīgi 5 un 10 punkti), domāju, ka plāns nostrādāja.

Tiesa, ne uzreiz. Sākumā gribējām visu izdarīt pārāk ātri – panākt pārsvaru, apturēt pretiniekus. Nebijām īsti gatavi tik asai spēka spēlei. Kļūdu statistika bija zīmīga – pirmajā puslaikā pieļāvām 11, otrajā tikai 3. Turklāt pirmajā puslaikā mūsu garie spēlētāji nopelnīja piecas piezīmes uzbrukumā.

Lielajā pārtraukumā akcentēju vairākus svarīgus aspektus. Pirmkārt, bija jānomierinās. Otrkārt, bija jānomierinās. Treškārt, nedrīkstējām pievērst uzmanību blakus lietām, fokusējoties uz savām darbībām. Prieks, ka ar šo uzdevumu tikām galā. Nospēlējām un nocīnījāmies kā Komanda. Lūzumu panācām ar labu aizsardzību, nežēlojot ne sevi, ne pretiniekus. Galvenie argumenti bija kustība un agresivitāte. Zinājām, ka čehiem ir problēmas ar fizisko izturību un sagaidījām, ka viņi sāka lūzt. Vislabākais apliecinājums bija pretinieku neprecīzie metieni pēdējās minūtēs pat tajos brīžos, kad viņi uzbruka no labām pozīcijām.

Patīkami, ka spēlētāju maiņas šodien nepasliktināja spēli, palīdzēja noturēt līmeni.

Uzbrukumā, zinot čehu darbības īpatnības, vajadzēja pēc iespējas iet garām, saasinot spēli. Taču to pateikt ir vieglāk, nekā izdarīt. Trīspunktnieku attiecība (5/27) varēja būt labāka, tomēr nevar teikt, ka būtu bijis daudz sasteigtu metienu.

Puertoriko? Detalizēta analīze vēl priekšā, bet tā ir wild (mežonīga, neaprēķināma) komanda. Pie pirmās izdevības tiek izdarīts metiens, trīs spēlētāji lido pakaļ atlēkušajai bumbai... Svarīgi būs gudri spēlēt uzbrukumā, un organizēti atgriezties aizsardzībā, neļaujot viņiem ieskrieties.”

Čehijas izlases treneris Ronens Ginzburgs:

“Labi sākām, taču otrajā ceturtdaļā pazuda metienu precizitāte, bet otrajā puslaikā mūs ļoti iegāza tehniskās piezīmes. Arī tas, ka ļoti slikti metām sodus (11/23). Mēs kļūdījāmies, un pretinieki to izmantoja.”

Jānis Timma:

“Uzvara nāca ļoti smagi. Galvenā atslēga bija pacietība – visā spēles garumā. Bija svarīgi nereaģēt uz tiesnešu lēmumiem un turpināt cīnīties, soli pa solim ejot uz priekšu. Prieks, ka mums tas izdevās.”

Dairis Bertāns:

“Pēdējā laikā bijām spēlējuši ar zemākas klases komandām, un pirmajās minūtēs bija grūti atgriezties tipiskajā Eiropas basketbolā. Tāpēc bija kļūdas un nepareizi lēmumi. Vajadzēja nomierināties un adaptēties. Kad to izdarījām, pamazām pārņēmām iniciatīvu. Atmiņas par zaudējumu Lillē? Tām nebija lielas nozīmes. Pērn Rīgā uzvarējām uz emocijām, bet Lillē zaudējām, jo emocijas bija beigušās. Šodien bija jauna spēle.

Vakar mazliet paskatījāmies Serbijas – Puertoriko spēli. NBA stila komanda, nevar teikt, ka neorganizēta, bet metiens var sekot jebkurā brīdī. Vairākus spēlētājus zinu no Spānijas līgas. Spēcīgi pretinieki, jābūt gataviem smagai cīņai.”

Čehijas izlases spēlētājs Pāvels Pumprla:

“Pēc labā sākuma, iespējams, noticējām, ka uzvara nāks viegli. Gatavosimies nākamajai spēlei. Ja gribam braukt uz Rio, jāuzvar Serbija – vienalga, pusfinālā vai finālā.”

A grupā: Serbija - Puertoriko 87:81, Puertoriko - Angola 91:81. Situācija tabulā: Serbija 1-0, Puertoriko 1-1, Angola 0-1. Trešdien 19:00 Angola - Serbija.

B grupā Latvija - Japāna 88:48, Latvija - Čehija 71:59. Situācija tabulā: Latvija 2-0, Čehija 0-1, Japāna 0-1. Trešdien 22:00 Čehija - Japāna;

8.jūlijā pusfināla spēles (A1-B2, B1-A2)

9.jūlijā 22:00 finālspēle, kuras uzvarētāji brauks uz Rio

Latvijas vīriešu valstsvienības statistika: Vīriešu izlase

Katram spēlētājam pēdējās ailēs minēts valstsvienības sastāvā aizvadīto spēļu un gūto punktu skaits, spēles un punkti oficiālajos FIBA turnīros, līdzdalība Eiropas čempionātu finālturnīros