17.10.2014. 20:46
Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētais basketbola klubs "Nizhny Novgorod" (1-0) piektdien, 17. oktobrī, sekmīgi debitēja Eirolīgā, savā laukumā pārspējot Itālijas Superkausa ieguvējus "Dinamo Sassari" (0-1) ar rezultātu 88:86. Cīņas gaitā mājinieki atspēlēja 19 punktu starpību.

Sardīniešu amerikāņi Džeroms Daisons un Deivids Logans starta minūtēs piespieda mājiniekus vairākas reizes kļūdīties, radot iespējas sev tik iecienītajiem ātrajiem uzbrukumiem. Pievienojot labu precizitāti tālmetienos, viņi septiņi minūšu laikā panāca “Dinamo” lielu pārsvaru (1:11 un 7:26). Kļūdas laboja Ņižņijnovgorodas kapteinis Semjons Antonovs, ceturtdaļas beigās iemetot divus tālmetienus pēc kārtas – 15:26.

Nākamajā ceturtdaļā mājinieki uzlaboja sniegumu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Iespēlējās divi komandas balsti – Terenss Kinzijs un vienīgais Baltkrievijas pārstāvis Eirolīgā, centrs Artjoms Parahovskis. Viņu rezultatīvā spēle ļāva pakāpeniski samazināt starpību. Īsi pirms puslaika pārtraukuma Ņižņijnovgoroda pietuvojās trīs punktu attālumā – 37:40. Daisons un Logans atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas, taču otrās ceturtdaļas izskaņā mājinieki spēja dzēst pusi deficīta – 43:47.

Atgriežoties no puslaika pārtraukuma, Ņižņijnovgorodai radās vēl viens motors. Pieredzējušais saspēles vadītājs Teilors Ročestijs situāciju izkārtošanu partneriem papildināja ar punktu gūšanu. Atšķirībā no spēles sākuma “Dinamo” basketbolisti vairāk nespēja nodrošināt sev izdevīgu spēles tempu un zaudēja iniciatīvu. Mājinieki pārņēma vadību, pusstundu noslēdzot ar piecu punktu pārsvaru – 66:61.

Galotnē itālieši samazināja starpību līdz diviem punktiem (86:84), bet pēdējā minūtē Logans atstāja laukumu ar piekto piezīmi. Kinzijam roka nenodrebēja un viņa precīzie soda metieni ievērojami tuvināja komandu uzvarai – 88:84. Sasāri ātrajā uzbrukumā divus punktus atspēlēja, bet dažas sekundes ieguva iespēju doties pēdējā uzbrukumā. Bumba nolēkāja gar groza stīpu un krita atpakaļ laukumā, vēstot Ņižņijnovgorodas uzvaru.

Nizhny Novgorod – Dinamo Sassari 88:86 (15:26, 28:21, 23:14, 22:25)Ņižņijnovgoroda: Kinsey 17, Thompkins 16, Parakhouski 16, Rochestie 12, Antonov 9, Baburin 6, Daniels 5, Khvostov 4, Golovin 3, Savelyev.Sasāri: Logan 17 (5pp), Dyson 17, Brooks 14, Sanders 14, Todic 8, Lawal 6, Devecchi 4, Cusin 4, Sosa 2.Tiesneši: Recep Ankarali (Turcija), Milija Vojinovic (Serbija), Piotr Pastusak (Polija).

Metieni no spēles: 32/67 vs 33/712p: 22/48 vs 22/433p: 10/19 vs 11/281p: 14/20 vs 9/14AB: 44 (25/19) vs 36 (21/15)RP: 16 vs 20Kļ.: 16 vs 14PB: 9 vs 11BM: 7 vs 4Personiskās piezīmes: 18 vs 21