08.11.2013. 23:34
Šodien pamatīgu zaudējumu ULEB Eirolīgas A apakšgrupas mačā piedzīvoja Ainara Bagatska, Oskara Ernšteina un Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Ukrainas čempionvienība Kijevas ''Budivelnik'', kas izbraukumā ar rezultātu 61:80 piekāpās Francijas spēcīgākajai komandai ''JSF Nanterre''. Jānis Strēlnieks ar desmit punktiem bija savas komandas otrs rezultatīvākais spēlētājs, bet uzvarētājiem labākā punktu guvēja godā bijušais ''vefietis'' Vils Denielss (14).

Abas komandas pirms šī vakara mača A apakšgrupā ar bilanci 1-2 atradās viena otrai blakus. Zinot, ka pirmās trīs vietas apakšgrupā, visticamāk, sadalīs Barselona, ''Fenerbahce'' un Maskavas CSKA, šodienas nosacīto pastarīšu duelim bija milzīga nozīme, jo Top16 turnīra kārtai kvalificējas katras grupas četras labākās vienības.

Mačs kijeviešiem sākās ar aukstu dušu. Precīzi metot no distances un lieliski darbojoties aizsardzībā [aktīvas rokas, laicīgas rotācijas], mājiniekiem ceturkšņa vidū izdevās iegūt pārliecinošu vadību (13:3, 17:3) un likt trenerim Bagatskim sasaukt minūtes apspriedi. ''Budivelnik'' ar zonas aizsardzību centās mainīt spēles gaitu, taču tas nelīdzēja - ''Nanterre'' basketbolisti prasmīgi izmētāja bumbu, atrada brīvās vietas un realizēja metienus arī pāri sedzēju rokām [1/4 3p. - 5/6]. Līdz ar ceturtdaļas beigu sirēnu divus punktus caurgājienā guva Jānis Strēlnieks, bet Bagatskis&Co atradās iedzinējos ar 8:27.

Arī mača otrajā ceturtdaļā laukumā turpinājās mājinieku dominance. ''Nanterre'' meta iekšā no visām pozīcijām un apspēlēja jebko, ko Bagatskis lika pretī, spēles 13. minūtē panākot 26 (!) punktu pārsvaru. Lieliski kustinot bumbu, francūži groza apakšā baroja savus garos, kuri bez ceremonijām vairākkārtīgi trieca bumbu grozā no augšas, tādējādi nospiežot ''celtiniekus'' uz ceļiem. Pēc 20 nospēlētām minūtēm Ukrainas čempioniem 16 kļūdas (katrā ceturtdaļā pa astoņām) un mīnus 28 uz rezultāta tablo (23:51).

Cīņas otrajā cēlienā ''Budivelnik'' izdevās sakārtot savu spēli, ar presingu likt mājiniekiem kļūdīties un trešās ceturtdaļas vidū pēc Daunsa un Samersa veiksmēm uzbrukumā pēc ilgiem laikiem handikapu sadeldēt līdz mīnus 18. ''Nanterre'' vājuma mirklis gan nebija ilgs, un Francijas čempioniem izdevās spēli novadīt līdz veiksmīgam gala iznākumam. Uzvaras garšu mača galotnē francūžiem pabojāja mūsu Jānis Strēlnieks, kurš desmit sekunžu laikā divas reizes atņēma bumbu mājinieku saspēles vadītājam un padsmit sekundēs guva piecus punktus pēc kārtas. Skanot mača beigu sirēnai, rezultāts uz tablo 80:61, ''Nanterre'' otrā uzvara Eirolīgā.

''Nanterre'' spēlētāju lielā diena redzama arī statistikas ailēs - grozam uzbrukts ar fantastisku precizitāti (2p. - 58%, 3p. - 47%, 1p. - 76%) un atdotas 19 rezultatīvas piespēles (Ukrainas klubam tikai piecas).

Jānis Strēlnieks spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un 18 nospēlētajās minūtēs guva desmit punktus (2p. - 3/4, 3p. - 1/2, 1p. - 1/1), kas bija otrs labākais rādītājs ''Budivelnik'' rindās. Tāpat Latvijas izlases saspēles vadītāja kontā divas pārķertas bumbas, trīs kļūdas, viena rezultatīva piespēle, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, viena piezīme, deviņi efektivitātes koeficienta punkti (trešais augstvērtīgākais rādītājs savā komandā) un negatīvs +/- koeficients (-10).

Uzvarētāju labā 14 punkti (2p. - 3/5, 3p. - 2/3, 1p. - 2/2) un četras atlēkušās bumbas bijušajam ''VEF Rīga'' amerikāņu uzbrucējam Vilam Denielsam.

Nākamo Eirolīgas spēli Ainars Bagatskis un viņa padotie aizvadīs jau nākamceturtdien, kad savā laukumā uzņems zvaigžņoto Barselonu, bet pirmdien Ukrainas Superlīgas regulārā turnīra mačā sacentīsies ar ''Hoverla''.

JSF Nanterre - Budivelnik (27:8, 24:15, 17:22, 12:16).Nanterre: Denielss 14, Fosters 12, Tomass 11, Pasave 10, Mekhems 6, Žetē 6, Gladirs 5, Laitijs 5, Nzelē 4, Traore 4, Judits 3, Korosīns.Budivelnik: Sammerss 12, Strēlnieks 10, Daunss 8, Drozdovs 8, Lavrinovičs 7, Minārds 7, Aņisimovs 3, Eihārns 2, Šalenga 2, Gorbenko, Tiščenko.