11.03.2014. 08:48
Šodien ULEB Eiropas kausa izcīņas astotdaļfināla atbildes spēlē Francijā vietējais "Nanterre" uzņems Ainara Bagatska, Oskara Ernšteina un Jāņa Strēlnieka pārstāvēto klubu Kijevas "Budivelnik". Pirmajā spēlē latviešu pārstāvētā komanda ieguva četru punktu pārsvaru.

Pirms nedēļas Lietuvas pilsētā Kauņā "Budivelnik", četru ar pusi tūkstošu vietējo līdzjutēju atbalstīti, prata uzveikt "Nanterre" ar 86:82. Lielu ieguldījumu uzvarā sniedza arī Latvijas saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, mazliet vairāk nekā 32 minūtēs iemetot astoņus punktus, izcīnot sešas atlēkušās bumbas un atdodot septiņas rezultatīvas piespēles.

Francijas komandai pamatīgas galvassāpes pirms nedēļas sagādāja lietuviešu centrs Darjušs Lavrinovičs, kurš sameta 28 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un bloķēja trīs pretinieku metienus. Abi baltieši pirms gaidāmā mača būs labi atpūtušies – Lavrinovičs izlaida Ukrainas Superlīgas spēli pret "Politehnik", bet Strēlnieks laukumā pavadīja tikai sešas minūtes.

Šodien komandas aizvadīs jau ceturto savstarpējo spēli šajā sezonā – "Nanterre" un "Budivelnik" savā starpā cīnījās arī ULEB Eirolīgā, Parīzē uzvarot Francijas čempioniem "Nanterre" (80:61), bet Kijevā pārākiem esot Ukrainas čempioniem "Budivelnik" (97:87).

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, "Budivelnik" nedrīkst zaudēt ar vairāk nekā trīs punktu starpību. Nākamajā kārtā "Budivelnik" – "Nanterre" pāra uzvarētājus gaidīs Viļņas "Lietuvos Rytas" un Belgradas "Crvena Zvezda" dueļa spēcīgākā komanda.

Kijevas "Budivelnik" un "Nanterre" spēles sākums šovakar Parīzē plkst.21:45. Tiešraide Eurosport2 un ukraiņu Sport1 kanālos.

Otrajā spēlē šodien Berlīnes "Alba" uzņems itāļu "Dinamo Sassari". Pirmajā mačā Itālijā Vācijas komanda uzvarēja ar 91:83.

Izmantotie resursi:Eurocup - Welcome to Eurocup