29.05.2013. 19:43

Ainara Bagatska, Oskara Ernšteina un Riharda Kuksika pārstāvētais Kijevas basketbola klubs “Budivelnik” trešdien, 29. maijā, pēdējās četrās minūtēs izbraukumā veica 20:6 izrāvienu, tomēr zaudēja Mariupoles “Azovmash” ar 95:96. Finālsērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 3-3. Izšķirošā, septītā spēle notiks 31. maijā plkst. 19:00 Kijevā.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām “Azovmash” basketbolisti pēc 15:4 izrāviena ieguva četrpadsmit punktu pārsvaru (73:87). Pēc īsas kijeviešu atspēlēšanās Mariupoles atrāviens no jauna pieauga (75:90), taču “Budivelnik” nepadevās, uzsākot iespaidīgu pakaļdzīšanos. Noslēdzošās minūtes sākumā Kuksiks ar diviem soda metieniem samazināja starpību līdz diviem punktiem – 90:92.

Otrā laukumā pusē tikpat aukstasinīgi sodus meta pretinieks. Laionss ātrā pretuzbrukumā no jauna samazināja deficītu (92:94). Palika 16 sekundes, kurās “Budivelnik” pietuvojās viena punkta attālumā – 95:96, tomēr tālāko cīņu pārtrauca tiesneša svilpe.

“Budivelnik” finālsēriju atklāja ar uzvaru savā laukumā – 89:82. Sekoja divas neveiksmes savā laukumā (73:77) un viesos (74:86). Ļoti svarīgajā ceturtajā spēlē izbraukumā “Budivelnik” uzvarēja pārliecinoši – 80:63, summā atjaunojot līdzsvaru. Savu līdzjutēju priekšā kijevieši atgriezās ar uzvaru (89:75) un otro reizi ieguva vadību sērijā.