17.01.2016. 14:00
VTB Vienotajā līgā svētdien, 17. janvārī, notiek piecas spēles. "Nizhny Novgorod" basketbolisti (7-8) izbraukumā zaudēja Ramūna Butauta trenētajiem Kazahstānas čempioniem "Astana" (5-10) ar rezultātu 79:101.

Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina vīri svētdien Astanā noslēdza regulārās sezonas pirmo apli un aizvadīja otrā apļa pirmo spēli pret “tīģeriem”. Minētās divas lietas bija iespējams apvienot, jo Augšvolgas klubs veicis pusi turnīra distances, taču vēl nav samērojis spēkus pret Tallinas “Kalev/Cramo”.

Pirmā spēle bez Kaspara Bērziņa ņižņijnovgorodiešiem izvērtās skumja, īpaši aizsardzībā. Astanas spēlētāji sameta 53% metienu no spēles (34/63 pret 29/71), turklāt ar lielisku procentu meta no perimetra (11/22 pret 8/30), tādējādi otro reizi sezonā pārsniedzot 100 gūto punktu robežu.

Četri no Astanas pamata vīriem – Džonsons, Heiss, Ponomarjovs un Žukaņeņko, kā arī uzbrucējs Niks Keiners Medlijs uzbruka ar vairāk nekā 50% precizitāti. Puslaikā Ņižņijnovgoroda vēl turējās līdzi (55:51), taču otrajā puslaikā panīka arī uzbrukumā un piedzīvoja astoto neveiksmi sezonā.

Vladimirs Ivļevs viesu labā guva 15 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem, bet Viktors Rads pievienoja 14 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Keiners-Medlijs izcēlās ar 21 punktu, savukārt Patriks Kalatess 13 punktus papildināja ar 13 bumbām.

Ņižņijnovgorodas spēles otrajā aplī: izbraukumā pret “Astana” (1-1, -18), mājās pret VEF (+12), savā laukumā pret “Avtodor” (-8), viesos pret “Bisons” (+2), mājās pret “Vita” (+22), izbraukumā pret CSKA (+4), savā laukumā pret Himkiem (+1), viesos pret “Krasny Oktyabr” (-3), mājās pret “Lokomotiv” (-23), savā laukumā pret “Unics” (-34), mājās pret “Enisey” (-7), izbraukumā pret “Zenit” (-4), viesos pret “Cmoki Minsk” (+15), mājās pret “Nymburk” (-6), pret “Kalev/Cramo” (nav spēlēts).

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430