10.10.2015. 12:30
Anas Ivanovičas izmisīgā cīņa par "WTA Finals" kvalifikāciju tomēr cieta neveiksmi, jo Serbijas tenisiste sestdien Pekinā zaudēja mačā, kurā nevarēja atļauties zaudēt. Ivanoviča "China Open" pusfinālā trīs setos kapitulēja Timejai Bačinskī (7:5, 4:6, 1:6), kura ar šo panākumu nopelnīja ranga Top 10 debiju.

Ana Ivanoviča 1. setā bija acīmredzami labāka, taču bieži vien nespēja kontrolēt agresīvo uzbrukumu, kā rezultātā uzvara nāca grūtā cīņā. Serbijas tenisiste izlaida startā iegūtu breiku, bet pie rezultāta 4:4 kritiskā brīdī servi spēja nosargāt no 0:40.

Ivanoviča 12. geimā ar lielisku "forehand" sitienu nopelnīja divas setbumbas un punktu pielika jau ar pirmo mēģinājumu. Ana ar "backhand" sitienu pa līniju atsita Šveices tenisistes pirmo servi – 7:5.

Timeja Bačinskī 2. setā spēlēja daudz labāk, bet Ivanovičas līmenis kritās. Ana cīnījās ne tikai ar pretinieci, bet arī asarām, kas radās sliktas servēšanas rezultātā (pirmā serve tikai 46%). Bijusī pasaules pirmā rakete šajā setā vienu geimu zaudēja ar trim dubultkļūdām.

Ivanovičai gandrīz izdevās atspēlēt dubultbreiku. Bačinskī bija vadībā ar 5:2, bet setu spēja izservēt ar otro mēģinājumu, turklāt daudz netrūka, lai Ivanoviča panāktu izlīdzinājumu 5:5. Bačinskī ar "forehand" kļūdām izniekoja divas setbumbas. Timeja pēc tam atspēlēja divas breikbumbas. Tiesa, pirmo nosacīti, jo Ivanovičai "backhand" slaisa kļūda. Seta pēdējie divi punkti bija Ivanovičas "forehand" nepiespiestās kļūdas.

3. sets sākās ar Bačinskī vieglu "sauso" breiku. Ivanoviča palīdzēja ar ļoti "netīru" tenisu. Nesagaidot nākamā geima beigas, Ivanoviča palūdza neilgu medicīnas pārtraukumu. Anai šonedēļ problēmas gan ar muguru, gan kreiso kāju. Spēlei atsākoties, Ivanovičai liels "forehand" auts, un Bačinskī nostiprināja breiku – 2:0. Tas būtībā šajā mačā arī bija viss. Ivanoviča nākamajā geimā atspēlēja breikbumbu, tiekot pie goda geima šajā setā. Visā mačā viņai zaudējums ar rezultātu 7:5, 4:6, 1:6. Singapūrā viņa mēneša beigās nespēlēs.

Bačinskī Ivanoviču uzvarēja pirmoreiz trīs cīņās. Timeja ne vien izslēdza Anu no cīņas par "WTA Finals", bet pati saglabāja izredzes kvalificēties Singapūrai. Pekinas fināla (tas būs Bačinskī lielākais fināls karjerā) sasniegšana Bačinskī ļaus kļūt par Šveices pirmo raketi, apsteidzot Belindu Benčiču, un pirmdien debitēt Top 10. Šobrīd 17. vietā esošās Bačinskī rekords ir 13. vieta, kas sasniegta augustā. Bačinskī Pekinā ieradās ar piecu zaudējumu sēriju un nebija uzvarējusi kopš Vimbldonas, kur tika līdz ceturtdaļfinālam.

Otrajā pusfinālā Garbinje Mugurusa ceturto reizi pēc kārtas pieveica Agņešku Radvaņsku – 4:6, 6:3, 6:4. Spānijas pirmā rakete, kura šonedēļ nodrošināja kvalificēšanos Singapūrai, 1. setu zaudēja no 4:2 pārsvara. Polijas ilggadējā tenisa līdere seta otrajā pusē labi variēja ar spēli, sagādājot Garbinjei ļoti daudz nepatīkamu brīžu – Mugurusa nereti bija spiesta izpildīt pārāk sarežģītus sitienus un šajā setā sakrāja par 10 nepiespiestajām kļūdām vairāk nekā sāncense (14:4).

Mugurusa mača turpinājumā pārliecinoši spēlēja līdz brīdim, kad viņai 3. setā bija 5:1 pārsvars. Garbinje maču nespēja izservēt divreiz, starp abiem neveiksmīgajiem serves geimiem pie rezultāta 5:2 uzņemšanā neizmantojot mačbumbu, kas izniekota ar "backhand" sitienu pāri gala līnijai. Radvaņska palīdzēja Mugurusai uzvarēt. Tikusī līdz 4:5 un desmitajā geimā iegūstot geimpunktu, kas ļautu panākt izlīdzinājumu, Radvaņska pieļāva sev neraksturīgas trīs kļūdas pēc kārtas, mačam beidzot finišējot ar loģisku iznākumu.

Mugurusa pirms šīs sezonas Radvaņskai pārliecinoši bija zaudējusi abus mačus, bet šogad Agu pieveikusi visās četrās cīņās, trīs reizes to izdarot trīs setu mačos un kopējo savstarpējo spēļu bilanci uzlabojot līdz 4-2. Ja 2011. gada Pekinas čempione Radvaņska šodien būtu uzvarējusi, viņa nokļūtu ļoti tuvu "WTA Finals" kvalifikācijai. Tituls to nodrošinātu, fināls – gandrīz. Tagad jācenšas nepieciešamos punktus iegūt nākamajā nedēļā Tjaņdziņā vai paļauties uz konkurentu neveiksmēm. Aga sezonas kopvērtējumā ieņem 6. vietu.

Pekinas fināls rīt plkst. 11:00. Abas tenisistes cīnīsies par karjeras nozīmīgāko titulu. Mugurusai savstarpējos mačos 2-0 pārsvars, Bačinskī šogad uzveicot gan "Australian Open", gan Vimbldonā. Pirmajā spēlē bija 6:3, 4:6, 6:0, bet otrajā vieglāka uzvara ar rezultātu 7:5, 6:3. Mugurusai būs otrais fināls divos turnīros. Pagājušajā sestdienā viņa potītes savainojuma dēļ izstājās Uhaņas titula mačā pret Venusu Viljamsu.