03.05.2015. 21:43
Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētais klubs "Nizhny Novgorod" svētdien, 3. maijā, viesos pagarinājumā uzvarēja Sanktpēterburgas "Zenit" ar 84:80 (14:18, 26:15, 14:17, 17:21, 13:9). VTB līgas ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1, bet nākamās divas spēles notiks Ņižņijnovgorodā.

Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, “Zenit” ieguva četru punktu pārsvaru – 67:71. “Nizhny Novgorod” nepadevās, trīs reizes cenšoties panākt neizšķirtu. Kinsija un Ročestija metieni bija neprecīzi, taču burzmā pie bumbas tika Jevgeņijs Baburins. Aizsargs uzslējās kājās un, neviena netraucēts, guva divus punktus no groza apakšas – 71:71.

“Zenit” rīcībā palika 3,4 sekundes, tomēr Hodža metiens nesasniedza mērķi. Pārkāpums netika fiksēts un komandām vajadzēja spēlēt papildlaiku. Viesi izvirzījās vadībā, taču Sanktpēterburgas spēlētāji sekmīgi dzinās pakaļ, pēc Dmitrija Kulagina metiena izlīdzinot rezultātu – 77:77.

Antonovs atbildēja, trāpot tikai vienu no diviem soda metieniem, taču papildlaika izskaņā mājiniekiem uzsmaidīja veiksme perimetrā. Lieliskais Baburins panāca plus četri (81:77), savukārt pēc “Zenit” 2+1 atbildes gājiena izcēlās Antonovs – 84:80. “Zenit” pēdējais uzbrukums beidzās bez precīza metiena.

Ņižņijas garie spēlētāji Artjoms Parahovskis un Trejs Tompkinss sameta pa 14 punktiem katrs. Semjons Antonovs, Terenss Kinsijs un Teilors Ročestijs atzīmējās ar 13 punktiem katrs, bet Baburina rēķinā 10 punkti un trīs pārķertas bumbas. Rihards Kuksiks netika pieteikts spēlei. Valters Hodžs pretinieku rindās guva 20 punktus.

Panākums Ņevas krastos ļāvis Bagatska vīriem iegūt mājas laukuma priekšrocības. Nākamās spēles notiks 6. un 8. maijā Ņižņijnovgorodā.

Maskavas apgabala “Himki” pirmajā ceturtdaļfināla spēlē savā laukumā sagrāva Saratovas “Avtodor” ar 99:77. Tairīss Raiss izcēlās ar 19 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, savukārt Peteri Koponens pievienoja 17 punktus.

Izmantotie resursi:vtb-league.ru