13.10.2016. 20:40

Samsunas basketbolistes 5. oktobrī savā laukumā uzvarēja Vologdu ar 82:79, taču priekšā gaidīja smags izbraukums uz Krieviju. Piecas dienas pirms otrās spēles komanda uz laiku palika bez galvenā trenera Memeta Čana Ozturka, kuram naktī uz svētdienu tika veikta sirds operācija 8,5 stundu garumā. Tā bija sekmīga, taču Krievijā komandu vadīja galvenā trenera palīgi.

Vologdas “Chevakata” 13 gadus pēc kārtas spēlēja Eiropas kausa izcīņas pamatturnīrā, taču 13. oktobra vakarā spožajai sērijai pienāca gals. Pēc trīs nospēlētām ceturtdaļām mājinieces atradās vadībā ar 47:44 (summā 126:126), taču izšķirošo desmitminūti Samsuna sāka ar...0:17 izrāvienu.

Situācija sagriezās kājām gaisā. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām viešņām bija +14 spēlē (47:61) un +17 summā (126:143). Demoralizētās Vologdas spēlētājas vēl mēģināja kaut ko glābt, taču veltīgi... Samsuna svinēja panākumu gan spēlē, gan divu cīņu summā – 70:61 (14:24, 18:10, 12:13, 26:14) un 152:140.

Elīna Babkina 32:23 minūtēs guva 15 punktus (2p 3/6, 3p 3/6), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, saņēma vienu personisko piezīmi, ieguva +/- rādītāju -8 un nopelnīja lietderības koeficientu 12.

Eiropas kausa izcīņai pieteicās 40 komandas no 19 valstīm. TTT un vēl 23 klubi pamatturnīram kvalificējās uzreiz. Austrumu konferencē pulcētas komandas no Latvijas, Ungārijas, Izraēlas, Turcijas, Krievijas, Slovākijas, Lietuvas un Grieķijas. Rietumos spēlēs Beļģijas, Francijas, Vācijas, Čehijas, Itālijas, Zviedrijas, Spānijas, Portugāles, Šveices, Nīderlandes un Polijas klubi.

Rietumu konferencē cīnīsies trīs Latvijas spēlētājas. Dita Rozenberga un “Belfius Namur Capitale” E grupā mērosies spēkiem ar Čehijas vicečempionēm “DSK Nymburk”, Itālijas elites klubu “Ragusa” un “Nantes Reze” vienību no Francijas. Zenta Meļņika un “Udominate Basket” spēlēs H grupā, bet Anita Teilāne un “Rutronik Stars Keltern” – F grupā.

Trīsdesmit divi klubi, sadalīti astoņās apakšgrupās pa četrām komandām katrā, no 26. oktobra līdz 15. decembrim izspēlēs divu apļu turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas kvalificēsies “play-off”. Izslēgšanas spēles sastāv no piecām kārtām: 1) Round of 16, 2) Round of 8, 3) ceturtdaļfināli, 4) pusfināli, 5) fināls.

Katrā “play-off” kārtā uzvarētājas noskaidros divu spēļu summā. Pirmā spēle tiks aizvadīta zemāk izsētās komandas laukumā. “Round of 8” uzvarētājas – četras komandas – ceturtdaļfinālā tiksies ar četrām Eirolīgas komandām, kuras savās grupās ieņems attiecīgi piekto un sesto vietu.

“Round of 16” pāri tiks noteikti, sarindojot 16 komandas no 1-16. Rangs tiks noteikts, balstoties uz 1) uzvaru un zaudējumu bilanci, 2) gūto un zaudēto punktu attiecību. Astoņi pāri tiks sadalīti sekojoši:

1. pāris: 1-162. pāris: 2-153. pāris: 3-144. pāris: 4-135. pāris: 5-126. pāris: 6-117. pāris: 7-108. pāris: 8-9

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029