23.10.2016. 17:30
Latviešu saspēles vadītāja Elīna Babkina svētdien iemeta 23 punktus Turcijas čempionāta pirmās kārtas spēlē, tomēr viņas pārstāvētā Samsunas «Canik» komanda, kuras galvenais treneris šīs nedēļas sākumā aizgāja aizsaulē, piedzīvoja zaudējumu.

Aizvadītajā spēlē «Canik» ar 68:72 savā laukumā piekāpās «Bellona AGI» vienībai.

Babkina nospēlēja 37 minūtes un 18 sekundes, realizējot trīs no sešiem izpildītajiem divpunktu metieniem, piecus no sešiem tālmetieniem un abus soda metienus. Tāpat latvietei bija divas atlēkušās bumbas un četras piezīmes.

Saistītie raksti

Tieši Babkina kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju, bet uzvarētājām pa 21 punktam sameta Ajšegila Ginaja un Tanaša Lovelija Raita.

«Canik» vienības galvenais treneris Mehmets Džans Eztirks mira pēc pusotru nedēļu ilgas cīņas par dzīvību, kad spēles laikā bija piedzīvojis sirdstrieku. Jau laikā, kad treneris atradās slimnīcā, «Canik» komanda nodrošināja vietu FIBA Eirokausa pamatturnīrā, kur tai būs jāspēlē arī pret Latvijas čempionēm «TTT Rīga».

Jau ziņots, ka sestdien citā pirmās kārtas mačā Latvijas izlases basketboliste Kristīne Vītola izcēlās ar 20 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, palīdzot Stambulas «Galatasaray» komandai ar 97:62 (27:18, 25:19, 27:16, 18:9) savā laukumā droši pieveikt «Doguš Hastanesi» vienību.

Vītola, kas sezonu iesāka Spānijas čempionvienībā Salamankas «Perfumerias Avenida», bet pirms divām nedēļām pārgāja uz Stambulas komandu, laukumā pavadīja 31 minūti un 19 sekundes, kuru laikā trāpīja sešus no 14 izpildītajiem divpunktu metieniem, kā arī abus izpildītos tālmetienus un soda metienus.

Bez 13 atlēkušajām bumbām Vītolas kontā bija arī trīs rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas un divas personiskās piezīmes.

Rezultatīvāk par latvieti uzvarētāju rindās nospēlēja vienīgi 23 punktus iemetusī Išila Albena.

Zīmīgi, ka savā nākamajā spēlē «Galatasaray» trešdien uzņems «TTT Rīga», uzsākot Eirokausa sezonu.

Ar uzvaru jauno Turcijas čempionāta sezonu sestdien iesāka arī Aijas Putniņas pārstāvētā «Stambulas Universitātes» komanda, kas savā laukumā ar 66:59 (23:17, 13:16, 17:12, 13:14) uzveica Adanas ASKI.

Putniņa laukumā aizvadīja 33 minūtes un sešas sekundes, šajā laikā iemetot 12 punktus. Latviete realizēja sešus no 13 divpunktu raidījumiem, bet abi viņas izpildītie tālmetieni lidoja grozam garām.

Tāpat Putniņas rēķinā bija četras bumbas zem groziem, trīs bloķēti metieni un divas piezīmes.

Savukārt pieteikumā sestdien nebija Zane Teilāne, bet Adanas «Botaš» komanda ar 76:57 (23:14, 21:11, 14:14, 18:18) savā laukumā apspēlēja «Hatay» vienību. Kaut jūlija sākumā tika pavēstīts par pieredzējušās Teilānes pievienošanos «Botaš» sastāvam, pagaidām viņa vēl nav iekļauta vienības pieteikumā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222