20.02.2015. 17:40
Latvijas sieviešu izlases aizsardze Elīna Babkina (25) šonedēļ parakstīja divus līgumus, kas, raugoties no nacionālās izlases aspekta, vērtējami dažādi. Pati basketboliste atzīst, ka Spānijā ieradusies, lai katalāņu klubam palīdzētu izcīnīt valsts čempioņu titulu. Savukārt tikmēr amerikāņu kluba ģenerālmenedžere priecājas, ka šī spēlētāja varētu dot kvalitatīvu dziļumu.

2014. gada vasarā Elīna Babkina nacionālajā izlasē bija viena no līderēm un palīdzēja izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kas risināsies šovasar Ungārijā un Rumānijā. 2015. gada EČ abas finālistes kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3.-6. vieta tiks uz olimpiskās kvalifikācijas turnīru, kur 12 izlases sadalīs pēdējās trīs ceļazīmes.

Līdz šai nedēļai nebija gandrīz nekādas informācijas par Babkinas gaitām 2014-15 sezonā, taču šonedēļ parādījās divi lieli jaunumi - vispirms noslēgts līgums ar Spānijas čempionāta līdervienību "Girona", bet tad parakstīts kontrakts ar Losandželosas "Sparks".

Katalāņu pilsētā Žironā mūsu basketboliste ieradās vakar un jau piedalījās pirmajā treniņā. "Esmu ieradusies, lai uzvarētu čempionātā. Zinu, ka tagad esmu nopietnā klubā, kam ir ambīcijas. Man arī ir [ambīcijas]," saka Elīna Babkina, kura gatava spēlēt jau rītdienas mačā pret "Rivas", ja vien treneris dos iespēju.

Kontakts ar WNBA klubu Losandželosas "Sparks" vēl nenozīmē, ka latviete iekļūs sastāvā. Šis amerikāņu klubs februārī vienojās ar vēl divām spēcīgām ārzemju spēlētājam (austrāliete Erina Filipsa un serbiete Ana Daboviča), kuras arī darbojas kā saspēles vadītājas vai uzbrūkošās aizsardzes. Babkinas tikšana aizokeāna kluba sastāvā, visticamāk, iecirtīs jūtamu robu Latvijas izlases rindās.

Losandželosas kluba ģenerālmenedžere Penija Tolere: "Elīna ir sakarīga aizsardze, kura mums dos dziļumu saspēles vadītājas pozīcijā. Turklāt talantīgā spēlētāja var darboties gan kā pirmais, gan kā otrais numurs, nodrošinot šeit kvalitatīvu dziļumu. Viņai ir bagātīga starptautiskā pieredze. Ar nepacietību gaidām, kā viņa saplūdīs ar mūsu pieredzējušajām spēlētājām."

Izmantotie resursi:www.lesportiudecatalunya.catwww.diaridegirona.catwww.oursportscentral.comR & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties