05.09.2015. 12:00
Sestdien Ņujorkā noskaidros pēdējos "US Open" 4. kārtas dalībniekus. Šodien nav tik daudz pievilcīgu maču kā vakar, tāpēc jāiztiek ar to, kas ir. Par dienas maču esmu izvēlējies Viktorijas Azarenkas un Andželikes Kerberes piekto tikšanos.

Uzbrukums pret aizsardzību un gala līnijas teniss ar lielu intensitāte ir divas lietas, kas uzreiz nāk prātā, iedomājoties šo maču. Kerbere ir ļoti izteikta atsišanās spēles cienītāja un vēl ne reizi nav uzvarējusi Azarenku (0-4), viņai četrās spēlēs spējot atņemt tikai vienu setu. Abu pēdējā spēle februārī Dohā beidzās ar graujošu Azarenkas uzvaru – 6:0, 6:3.

Skaidrs, ka arī šodien Endžija neuzvarēs. Ja Vācijas tenisiste tomēr tiks tālāk, tas notiks tāpēc, ka Azarenka pati zaudēs. Tā vienkārši šādos mačos notiek. Kerbere ir spējīga ar savu slaveno aizsardzības tenisu iedzīt izmisumā daudzas pretinieces. Vai tas notiks šodien uz "Grand Slam" skatuves? Ja Azarenkai ar apņemšanos un izpildījumu viss būs kārtībā, viņa nopelnīs vismaz vēl vienu maču Ņujorkā.

Skatoties no statistikas viedokļa, šis mačs diez vai lielu intrigu sola, jo Gaskē pret Tomiku ir vadībā ar 5-1. Austrālijas tenisists vienīgu reizi francūzi ir apspēlējis "Grand Slam" turnīrā, to izdarot 2013. gadā Vimbldonā. Skaidrs, ka talanta Bērnijam netrūkst, bet potenciāls pilnībā nav realizēts. Tomiks iepriekšējā kārtā no divu setu un breika pārsvara trešajā setā gandrīz zaudēja Leitonam Hjuitam, pēcāk atzīstot, ka tajā mačā bija grūti psiholoģiskā ziņā, jo teju visi atbalstīja Hjuitu, kuram tā bija karjeras pēdējā vienspēle Ņujorkā. Šodien tādas psiholoģiskas barjeras Tomikam nebūs, tāpēc var spēlēt atbrīvots. Un tādā situācijā viņam ir pa spēkam pieveikt Gaskē.

Troickis, kurš pirms "US Open" zaudēja piecus mačus pēc kārtas, Ņujorkā uzvarējis divus vidēja līmeņa amerikāņus – Fransisu Tiafo un Radžīvu Ramu. Šodien pretī stāsies jau trešais vietējais tenisists Donalda Janga personā. Skaidrs, ka abiem spēlētājiem lielā iespēja sasniegt "Grand Slam" 4. kārtu. Jangs tik tālu ticis vienreiz, kad Top 16 posmu pirms četriem gadiem sasniedza Ņujorkā, bet Troickis "Grand Slam" 3. kārtas mačos uzvarējis četras reizes – pa divām Vimbldonā un Parīzē, bet ne reizi Amerikā. Šodienas spēlē favorīta faktiski nav. Abi iepriekš sacentušies vienreiz, un Troickis 2012. gadā Jangu trīs setos apspēlēja uz Madrides māla.

Šodienas spēļu programma pieejama šeit. Turnīru rāda abi Eurosport kanāli.