22.01.2015. 14:00
Nodemonstrējot iespaidīgu spēli uzbrukumā, divkārtējā "Australian Open" čempione Viktorija Azarenka sagrāva Karolīnas Vozņacki aizsardzības bastionus un Dānijas tenisisti uzveica ar 6:4, 6:2. Austrālijas atklātā čempionāta 3. kārtu ar panākumu divos maķenīt atšķirīgos setos sasniedza arī piecas reizes šeit uzvarējusī Serēna Viljamsa.

Viktorija Azarenka pirmo reizi kopš 2007. gada "US Open" ir neizsēta "Grand Slam" turnīros, tāpēc tikšanās ar citu pasaules bijušo pirmo raketi viņai sanāca jau tik agri kā turnīra 2. kārtā.

Karolīna Vozņacki pirms šodienas cīņas Melburnā savstarpējos mačos bija vadībā ar 4-3, bet piekto panākumu pret Baltkrievijas pirmo raketi gūt nespēja. Azarenka sāka ar 3:0 starta izrāvienu un atpakaļ neatskatījās. Iespaidīga un pacietīga, kā arī precīza spēle no gala līnijas Vikai deva otro uzvaru turnīrā, kurā viņa par čempioni kļuva 2012. un 2013. gadā.

Serēnai Viljamsai bija viens problemātisks sets pret Veru Zvonarjovu. Krievijas tenisiste mačā, kas bija 2010. gada Vimbldonas fināla atkārtojums, bija ļoti, ļoti tuvu uzvarai 1. setā, taču neprata izmantot trīs setbumbas un iespaidīgi salūza, zaudējot 10 geimus pēc kārtas!

Viljamsai mača pirmajā pusē bija pārāk daudz kļūdu, kamēr Zvonarjova lieliski spēlēja uz gala līnijas un teicami uzbruka no abām pusēm. Tādā veidā tika iegūti divi breiki, taču pārsvaru nosargāt nebija lemts. Zvonarjovai pie rezultāta 5:3 uzņemšanā bija trīs setbumbas! Viljamsa pirmās divas atspēlēja ar "forehand" uzbrukumu, bet trešās setbumbas izspēlē Zvonarjova nespēja atsist laukumā pretinieces servi.

Krievijas tenisistei pēc tam gan vēl bija iespēja uzvaru setā nodrošināt ar savu servi, taču atkal nekā. Vera uzvarēja pirmās divas izspēles (5:4, 30:0), taču pēc tam pieļāva trīs "forehand" kļūdas pēc kārtas, un Viljamsa atspēlējās. Kā tas nereti noticis Zvonarjovas iepriekšējos mačos, viņa pēc tāda notikumu pavērsiena salūza. Viljamsa tajā pašā laikā sāka spēlēt labāk un uzvarēja mača pēdējos 10 geimos.

Ranga līderei un pieckārtējai "Australian Open" čempionei ceturtdien Melburnā bija jubilejas 300. spēle (261-39) "Grand Slam" ietvaros. Viljamsa "Australian Open" 3. kārtu sasniegusi 14. reizi 15 turnīros, vienīgais zaudējums 2. kārtā bija debijā 1998. gadā.