19.08.2013. 10:55
Viktorija Azarenka sagādājusi WTA ranga līderei Serēnai Viljamsai tikai ceturto zaudējumu šogad, viņu uzveicot Sinsinati "Premier 5" turnīra finālā – 2:6, 6:2, 7:6(6). Tiesa, Viljamsa izlaida uzvaru, to izdarot divreiz – vispirms neizservējot trešo setu, bet vēlāk neizmantojot arī 5:4 pārsvaru taibreikā.

Sinsinati dāmu turnīra finālā sacentās pasaules pirmās divas raketes – Serēna Viljamsa un Viktorija Azarenka. Ko vēl vairāk varētu vēlēties? Kvalitatīvu tenisu un līdzvērtīgu maču. Pirmais izpalika, bet otrais skatītājiem tika nodrošināts.

Izlozē uzvarēja Azarenka, neminstinoties izvēloties servēšanu. Vika maču sāka ar divām dubultkļūdām, pēc tam sitiens autā un drīzumā sava serve zaudēta uz nulles. Viljamsa drīz ar minimālu piepūli nokārtoja vēl vienu "sauso" breiku, kas sekmēja graujošu uzvaru pirmajā setā – 6:2. Vika 1. setā uzvarēja tikai 11 izspēlēs.

Paradoksāli, bet Viljamsa pēc tam sāka spēlēt ļoti slikti un ar 26 nepiespiestajām kļūdām uz neko labāku kā 2:6 otrajā setā nebija spējīga. Nokļuvusi iedzinējos ar 1:4, amerikāniete sestajā geimā, kas ilga 18(!) minūtes, atspēlēja astoņas breikbumbas, ar milzu pūlēm noturēt servi. Tūlīt Viljmasai bija 0:40 jeb trīs breikbumbas, taču nekā. Sets beidzās ar vēlreiz zaudētu servi, kad Azarenka punktu pielika ar precīzi izpildītu saīsināto sitienu.

Vika trešajā setā lieliski darbojās uzņemšanā, kamēr Viljamsa arvien buksēja. Azarenkai bija punkts, lai iegūtu 5:2 pārsvaru, taču Serēna spēja atspēlēties un no 2:4 uzvarēt trīs geimos pēc kārtas – 5:4 un ar savu servi iespēja nodrošināt titulu. Drausmīgs serves geims to liedza. Vēlāk Viljamsai 5:4 ar divām servēm bija arī taibreikā, taču atkal iespēja izniekota. Azarenka dramatiskā noslēgumā divreiz spēja atspēlēties un finālā triumfēja ar rezultātu 2:6, 6:2, 7:6(6), pārtraucot Serēnas 14 uzvaru sēriju.

Azarenkai tikai trešā uzvara pret Viljamsu (3-12), taču divas no tām gūtas šogad (arī Dohas finālā). Interesanti, ka Azarenka tikai otro reizi (2-4) karjerā uzvarējusi esošo ranga līderi. Pirmā reize bija pret Viljamsu 2009. gada Maiami finālā.

24 gadus vecā Baltkrievijas tenisiste svētdienas vakarā izcīnīja 17. vienspēļu titulu (bilance finālos: 17-13). Šogad Vikai trešais tituls pēc panākumiem "Australian Open" un Dohā. Tikai viens no karjeras 16 tituliem nav izcīnīts uz "hard" seguma – 2011. gadā Marbeljā panākums māla turnīrā. Ar 17 tituliem Azarenka ir 5. vietā starp aktīvajām spēlētājām – priekšā māsas Viljamsas, Marija Šarapova un Karolīna Vozņacki.