04.09.2013. 07:30
"US Open" sieviešu vienspēļu turnīrā otrdienas vakarā beidzot noslēdzās 4. kārtas izspēle, Viktorijai Azarenkai trīs setos lietus pārceltajā spēlē uzveicot Anu Ivanoviču. Zināms arī pirmais pusfināla pāris – Serēna Viljamsa sacentīsies ar Na Lī.

Viktorijas Azarenkas un Anas Ivanovičas spēlei bija jānotiek pirmdien, taču lietus dēļ tā tika pārcelta dienu vēlāk. Lietus šoreiz nelija, taču bija pamatīgi apmācies un vējains.

Spēli labāk sāka Ivanoviča, spēlējot lielisku tenisu uzbrukumā un izvirzoties vadībā ar 5:2. Azarenka nākamajā geimā nokļuva iedzinējos ar 0:30 jeb bija divu punktu attālumā no zaudējuma setā. Vika spēja noturēt servi, bet pēc tam atguva breiku. Anai geima ievadā trīs reizes pēc kārtas nebija pirmās serves un rezultātā jāsamierinās 0:40.

Divas breikbumbas serbiete atspēlēja, bet trešo Azarenka realizēja – 5:4 arvien vēl Ivanovičas labā. Ivanoviča neveiksmi ātri aizmirsa un 10. geimā atkal labi uzbruka, nopelnot divas setbumbas. Realizēta tika jau pirmā, izpildot astoto neatvairāmo "forehand" sitienu pirmajā setā – 6:4. Ivanoviča pirmo reizi kopš 2008. gada "French Open", kurā viņa uzvarēja, spējusi paņemt setu no Top 16 izliktās tenisistes.

2. seta pirmajos piecos geimos bija tikai breiki. Azarenka vienreiz savu serves geimu pabeidza ar divām dubultkļūdām pēc kārtas. Ivanoviča Vikas iespēto pārspēja, divus geimus pabeidzot ar dubultkļūdām. Pirmā servi spēja noturēt Azarenka, iegūstot 4:2 pārsvaru. Ranga vicelīdere savu spēli 2. setā bija uzlabojusi, kamēr Ivanovičai ļoti daudz kļūdu un loģisks zaudējums ar 3:6.

Arī 3. setā spēles kvalitāte nebija no tām labākajām, toties drāmas netrūka. Azarenka trīs reizes izlaida breika pārsvaru, ieskaitot pie 5:3, kad viņai neizdevās izservēt maču. Azarenkai pat bija divas mačbumbas, taču abos gadījumos kļūdas (auts un sitiens tīklā). Ana ar trešo mēģinājumu panāca 4:5. Ivanoviča 10. geimā uzvarēja pirmajās divās izspēlēs un šķita, ka tiks līdz 5:5, taču nekā – kārtējā kļūdu sērija liedza pacīnīties par uzvaru. Ivanoviča vēl atspēlēja trešo mačbumbu, bet spēli pabeidza ar diviem sitieniem tīklā.

Azarenkai uzvara ar rezultātu 4:6, 6:3, 6:4. Ivanoviča karjeras laikā guvusi tikai trīs uzvaras (3-20) pret Top 2 spēlētājām, pēdējo reizi pie panākuma tiekot 2007. gadā. Kopš tā laika viņai jau 13 zaudējumi pēc kārtas pret kādu no pasaules divām pirmajām raketēm. Azarenka ceturtdaļfinālā tiksies ar Danielu Hantuhovu.

Vēl viens neizspēlētais ceturtdaļfināls ir starp divām Itālijas tenisistēm – Flāviju Pennetu un Robertu Vinči. Viņas tiksies šovakar plkst. 19:00, bet Vikas un Dani spēle paredzēta naktī uz ceturtdienu, plkst. 2:00.

Spānijas tenisistei Karlai Svaresai Navarro otrdien bija 25. dzimšanas diena. Dāvanas no ranga līderes Serēnas Viljamsas viņa nesaņēma, toties pērienu ar 0:6, 0:6 gan. Mačs ilga tikai 52 minūtes, kuru laikā jubilāre tā arī "nepamodās", bet Viljamsa spēlēja stabili, vaļības neatļaujoties. Serēna sešos setos pret Svaresu Navarro zaudējusi tikai piecus geimus, visos trīs mačos pret spānieti bijis vismaz viens "sausais" sets.

"Grand Slam" turnīru ceturtdaļfinālos 6:0, 6:0 rezultāts pēdējo reizi bija fiksēts 1989. gadā "US Open", kur Martina Navratilova "sausā" atstāja Manuelu Malejevu.

Viljamsas pretiniece pusfinālā būs Na Lī. Viņa kļuva par pirmo Ķīnas tenisisti, kura spējusi iekļūt "US Open" labāko četriniekā. Lī trīs setos tika galā ar Jekaterinu Makarovu – 6:4, 6:7(5), 6:2. Lī netrūka iespēja uzvarēt divos setos – Ķīnas pirmā rakete 2. setā trīs reizes izlaida breika pārsvaru, bet taibreikā viņai bija gan 3:0, gan 4:2 vadība.

Lī uzvarējusi visas četras spēles pret Makarovu, kura trešo reizi tikpat mēģinājumos nav pārvarējusi "Grand Slam" ceturtaļfinālu kārtas barjeru. Abas iepriekšējās neveiksmes ciestas Melburnā. Lī Ņujorkā ceturtdaļfinālā spēlēja otro reizi pēc 2009. gada, kad tika zaudēts nākamajai čempionei Kimai Klijstersai.