20.02.2015. 19:18
Kontinentālās hokeja līgas Austrumu konferences ceturtās vietas īpašniece Omskas "Avangard" savā laukumā atstāja sausā nu jau bijušo konferences vicelīderi Novosibirskas "Sibir" (3:0), taču komandas galvenais treneris Raimo Summanens nebija apmierināts ar spēlētāju sniegumu. Somu speciālists īpaši uzsvēra vairāku hokejistu nepieņemamo attieksmi.

""Sibir" augstā vieta tabulā nav tikai veiksme. Rodas iespaids, ka viņi ir izsalkušāki pēc uzvarām. Un ne tikai spēlētāji, bet arī treneru štābs, līdzjutēji – viss klubs kopumā. Viss sākas no trenera, un arī man ir prasības," sacīja Raimo Summanens. "Šī spēle jāspēlē ar kaisli, un mums saviem spēlētājiem jādod nedaudz vairāk. Otrajā un trešajā trešdaļā "Sibir" bija labāki par mums, viņi ir īsti vīrieši ar īstu sibīriešu raksturu. Mums taču vairāki spēlētāji ir gluži kā brīvdienās un izturas kā kaut kādas Holivudas zvaigznes. Man tas pavisam nepatīk, kaut gan varbūt tajā ir arī mana vaina."

"Viņi padodas, baidās no presinga, no divcīņām. Bet hokejā ir tikai jāsitas un jāsitas," Summanens turpināja. "Galvenais, lai puiši nebītos no divcīņām. Varbūt kaut kur Eiropā no tām var izmukt, taču ne šeit. Krievu vīrietim nav jābaidās no kaut kādām sadursmēm. Un "Sibir" ir lielisks piemērs tam, kā ir jārīkojas. Nekāda taktika nepalīdzēs, ja muks no cīņas. Mums nav jāmūk. Kā tad teiciens, ka krievi nekad nepadodas? Tagad rodas tāda situācija, kuru vispār nesaprotu – krievi padodas pie grūtībām!"

Tāpat Summanens īpaši palūdza medijus nerunāt par viņa līgumu un iespējamo nākotni Omskā: "Runāsim tikai par spēli un necelsim jautājumus par manu līgumu. Cienīsim hokeju. Man ar puišiem ir tik labas attiecības, ka negribu, lai tās bojātu šādas tēmas. Neviens nezina, kā viss izvērtīsies, un varbūt es vairs šeit netrenēšu. Ja viss izvērtīsies slikti, tad ar godu atzīšu faktu, ka neesmu ticis galā, un aiziešu. Bet turpināšu mīlēt šo pilsētu un komandu. Lūdzu jūs cienīt sportu, jo līgums ir tikai papīra lapa. Politika, nauda… Man nepatīk, kad šīs lietas jauc ar sportu. Visas šīs runas ietekmē komandu, turklāt tās nonāk arī manā dzimtenē Somijā. Man līgums nekad nav bijis galvenais. Ja man tiks izteikts piedāvājums, noteikti to apdomāšu. Ja ne, tad nebūs noticis nekas traģisks."

Omskas "Avangard" ar 107 punktiem 59 spēlēs Austrumu konferencē ieņem ceturto vietu, bet "Sibir" ar 111 punktiem 58 mačos ir noslīdējusi uz trešo vietu.

Izmantotie resursi:Раймо Сумманен: "Некоторые игроки "Авангарда"...A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties