15.11.2015. 06:43
Nacionālajā hokeja līgā smagu sakāvi savā laukumā piedzīvojusi Monreālas "Canadiens", kura ar 1:6 piekāpās "Avalanche" un nodeva līgas līderpozīcijas Ņujorkas "Rangers" rīcībā. "Rangers" ar 2:1 papildlaikā tika galā ar "Senators", bet vienāds punktu skaits ar līderi tagad ir arī Dalasas "Stars", kura papildlaikā pieveica "Wild".

Savu astoto uzvaru pēc kārtas guvusi Ņujorkas „Rangers”, kura saspringtā mačā ar 2:1 pēcspēles metienos pieveica „Senators”. Abi vārti pamatlaikā tika gūti vairākumā jau mača pirmajās septiņās minūtēs, bet Ņujorkai šis panākums ļāvis izvirzīties pirmajā vietā līgā. Tā guvusi 28 punktus 17 spēlēs, kamēr Monreālai un Dalasai tikpat 18 mačos.

Monreālas „Canadiens” šonakt gan bija iespēja pēc „Rangers” agrās spēles atgūt līderpozīcijas, taču tā vietā tika ciesta pamatīga neveiksme pret Kolorado „Avalanche”. Spēlējot savā laukumā, „Canadiens” jau pirmajā periodā pieļāva, ka trīs punktus (1+2) savā rēķinā ieraksta bijušais „Sabres” krievu uzbrucējs Mihails Grigorenko, bet ar diviem skaistiem vārtiem bija izcēlies viņa partneris Neitans Makinons, turklāt viņš to paveica 13 sekunžu intervālā.

„Canadiens” vienus vārtus atguva otrajā periodā pēc Brendana Galahera precīza metiena, taču Bleiks Komo iemeta mazākumā, Mets Dušēns vairākumā un Džons Mičels vienādos sastāvos, kas noveda pie „Avalanche” graujošā panākuma 6:1. Kolorādo gan izdarīja teju divreiz mazāk metienu pa vārtiem nekā „Canadiens” (24:40), taču lieliski nospēlēja Šveices vārtsargs Reto Bera. Ar trim punktiem izcēlās arī Makinons un Dušēns, radot „Canadiens” smagāko sakāvi šosezon un debitanta vārtsarga Maika Kondona karjerā.

Vēl smagāku sagrāvi nācās ciest „Jets” vienībai, kura Nešvilā piedzīvoja zaudējumu ar 0:7. „Predators” jau pirmajās 15 minūtēs guva četrus vārtus un lika Vinipegai veikt vārtsargu maiņu. Daudz gan tas nepalīdzēja, kamēr Nešvilas vārtos sauso spēli aizvadīja Peka Rinne, atvairot visus 20 metienus. Ar 1+2 izcēlās Kreigs Smits un 21 gadu vecais aizsargs Sets Džounss.

Jau pieminētā Dalasas „Stars” šonakt pievienojās 28 punktus guvušo komandu pulciņam, gūstot uzvaru papildlaikā pār „Wild” ar 3:2. Izšķirošie vārti teicamu spēli aizvadījušā zviedru aizsarga Jona Klinberja kontā – viņam 1+2 un šosezon jau 4+16, kas ļauj viņam šobrīd saukties par līgas rezultatīvāko aizsargu. Trīs punktus Dalasas rindās guva arī Džeimijs Bens, kurš savukārt ir starp NHL rezultatīvākajiem uzbrucējiem ar 25 punktiem (12+13).

Atkopties no sezonas sākuma neveiksmēm pamazām turpina „Blue Jackets”, kura uzvarējusi otro maču pēc kārtas – Pitsburgas pārspēšanai vakar sekoja „Coyotes” pieveikšana ar 5:2 šodien. Savukārt „Penguins” otrais zaudējums divās dienās, turklāt šajos divos mačos gūti tikai vieni vārti. Šonakt „Devils” vārtsargs Korijs Šneiders tika galā ar 21 „Penguins” metienu, un Ņūdžersija uzvarēja 4:0, sarūpējot Sidnijam Krosbijam negatīvu lietderības koeficientu -2. Krosbijs pagaidām aizvada ne tuvu to savu spožāko sezonu, jo pagaidām guvis „tikai” deviņus punktus un sakrājis lietderības koeficientu -8.

Tuvu uzvarai bija „Lightning” ar Benu Bišopu vārtos, taču 38 sekundes pirms pamatlaika beigām „Panthers” tomēr panāca izlīdzinājumu un uzvarēja pēcspēles metienos ar 5:4. Papildlaikā soda metienu nerealizēja Stīvens Stemkoss, kuram šonakt divas rezultatīvas piespēles, divus vārtus Tampas sastāvā guva Vladislavs Namestņikovs, bet Bišops atvairīja 19 no 23 metieniem.