10.05.2013. 18:42

Pasaules čempionātā hokejā pēcspēles metienos otro zaudējumu pēc kārtas Slovākijas valstsvienībai sagādājusi Austrijas izlase, uzvarot ar 2:1. Izšķirošo bullīti realizēja Tomass Vaneks.

Pēc vakardienas zaudējuma Latvijas izlasei slovāku galvenais treneris Vladimīrs Vūjteks bija pārkārtojis gandrīz visas savas izlases maiņas, neskartus atstājot tikai divus aizsargu pārus, turklāt šodienas spēlē pret citu sarkanbaltsarkano izlasi– Austriju - malā tika nosēdināts aizsargs Mareks Djaloga, kā arī nespēlēja Jozefs Štimpels, kuram veselības problēmas.

Spēles sākumā pārsvars piederēja austriešiem, taču 9. minūtē Tomāšs Surovijs no pavisam nekaitīgas situācijas izveidoja vārtu gūšanas momentu un ar metienu apgriezienā pārsteidza austriešu vārtsargu, izvirzot Slovākiju vadībā (1:0). Tomēr iniciatīvu tas pārņemt nepalīdzēja, un turpinājās ļoti atvērta spēle, kurā ļoti laba iespēja perioda beigās radās austriešiem, taču tieši pirms piespēles vārtu priekšā izdarīšanas paslīdēja un pakrita Dāvids Šullers.

Otro periodu slovāki sāka ar aktīviem uzbrukumiem un 23. minūtē pat jau pacēla rokas, jo Romāns Kukumbergs vārtos bija iestūmis vārtsargu Štarkbaumu ar visu ripu, kuru vārtsargs tobrīd bija noķēris, taču tiesnesis norādīja, ka vārtu guvums nav noticis. Pēc īsa brītiņa slovāki arī izrāvās izgājienā divi pret vienu, taču piespēlētā ripa aizķērās aizsarga nūjā, bet vēlāk veselas divas iespējas gūt savus piektos vārtus šajā čempionātā bija Tomāšam Zāborskim.

Tiesa, slovākiem viņu ilgstošie uzbrukumi panākumus nenesa, kamēr 34. minūtē Austrija ar aizsarga Unterlugauera tālšāviena palīdzību panāca neizšķirtu (1:1). Uzreiz pēc tam ripa nokļuva pavisam tuvu Austrijas vārtiem un atkal gaisā cēlās slovāku rokas, kuri uzskatīja, ka tā šķērsojusi vārtu līniju, taču Štarkbaumam tobrīd neatļauti patraucēja slovāku uzbrucējs. Pašās perioda beigās savainojumu guva austrietis Rafaels Herburgers, kad komandas biedra mestā ripa trāpīja viņam pa seju.

Arī trešo periodu slovāki uzsāka kā spēlējot skaitliskajā pārsvarā, bet 44. minūtē nokļuva arī īstā vairākumā, kad viņu aizsargu rupji apmalē iegrūda Šullers. Pēc šī vairākuma nerealizēšanas spēle izlīdzinājās, taču rezultāts palika neizšķirts līdz pamatlaika beigām, pat par spīti tam, ka slovāks Miroslavs Šatans pēdējā minūtē saņēma divu minūšu noraidījumu.

Rezultāta ziņā nekas nemainījās arī papildlaikā, tādēļ uzvarētāju nācās noskaidrot bullīšos, kuros precīzs bija tikai Tomasa Vaneka mēģinājums, un Austrija ar panākumu 2:1 izcīnīja divus punktus.

Līdz ar to Slovākija jau divos mačos pēc kārtas piekāpusies sarkanbaltsarkanu karogu nesošai izlasei, bet Austrija grupas tabulā pakāpusies vienu ailīti augstāk, apsteidzot Vāciju.

Slovākija– Austrija 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1)Vārti: 9:00 Surovijs (Sersens, Radivojevičs) (1:0) 33:17 Unterlugauers (Baumgartners, Oberkoflers) (1:1) 65:00 Vaneks (pēcspēles metiens) (1:2)Metieni:43:34Soda minūtes: 8:6Vārtsargi:Rastislavs Staņa- Bernhards Štarkbaums