02.05.2015. 15:53
2015. gada pasaules čempionātu hokejā ar pārsteidzošu uzvaru sāka Austrijas izlase, kas 50 sekundes pirms pamatlaika noslēguma panāca neizšķirtu un pēcspēles metienos ar 4:3 pārspēja šveiciešus. Ar identisku rezultātu panākumu svinēja Slovākijas valstsvienība, kas izmocīja divus punktus pret dāņiem.

2015. gada pasaules čempionātu Šveices valstsvienība sāka ar vārtiem 74. sekundē, Felisjēnam Dibuā pretuzbrukumu trijatā pret vienu aizsargu realizējot ar metienu starp kājsargiem. Taču turpinājums nebija tik patīkams - Kevins Romī nerealizēja soda metienu, ripa no labām pozīcijām tika raidīta pāri sāncenšu vārtiem, un 23. minūtē neizšķirtu ar metienu no šaura leņķa tuvajā stūrī panāca Austrijas kapteinis Mihaels Rafls.

Protams, šveiciešiem joprojām piederēja pārsvars, un 26. minūtē Anderss Ambīls mazākumā pēc Romāna Jozi piespēles izmantoja pretuzbrukumu un panāca 2:1, bet Kodijs Almonds noslēdzošāš trešdaļas pašā sākumā no vidējas distances trāpīja pa pārliktni. Izšķērdētās iespējas par sevi atgādināja 44. minūtē, austriešiem aizskrienot pretuzbrukumā un Braienam Leblēram ar metienu tuvajā stūrī panākot neizšķirtu.

Lai gan Matiass Bībers atgrieza Šveices valstsvienību vadībā, pēdējais vārds piederēja austriešiem. 50 sekundes pirms pamatlaika noslēguma M. Rafls ar metienu no distances izcēlās otro reizi mačā un panāca 3:3, bet uzvaru pēcspēles metienu sērijā nodrošināja Konstantīna Komareka realizētais izgājiens un nepārspējamais vārtsargs Bernhards Štarkbaums.

Slovākijas izlases hokejistiem iniciatīva piederēja kopš pirmā iemetiena, un līdz momentiem ilgi nebija jāgaida: ceturtajā minūtē Nacionālās hokeja līgas uzbrucēju saspēli starp Tomāšu Kopecki un Marianu Gaboriku otrajam neizdevās noslēgt ar metienu pustukšos vārtos. Tāpat dāņiem pēc Patrika Lušņāka un Marko Daņo raidījumiem talkā nāca pārliktnis, un veiksme viņus pavadīja arī 26. minūtē, kad vairākumā rezultātu atklāja Patriks Bjorkstrands. Pēc metiena no labā iemetiena apļa Kontinentālās hokeja līgas kluba Zagrebas "Medveščak" spēlētājam izdevās pielikt nūju un ievirzīt ripu tālajā devītniekā.

Neskatoties uz nonākšanu iedzinējos, slovāki turpināja izšķērdēt momentus vienu pēc otra. Piemēram, divās minūtēs skaitliskajā vairākumā izveidotas vismaz piecas iespējas, bet noslēdzošās trešdaļas pirmajā minūtē Dānijas spēlētāji bloķēja divus metienus tukšos vārtos. Tomēr galvenie notikumi bija tikai priekšā. Mokošo klusumu 49. minūtē vairākumā ar šāvienu no zilās līnijas pārtrauca Mihals Sersens, bet minūti un 18 sekundes vēlāk Slovākijas izlasi vadībā izvirzīja Mareks Viedenskis, kurš izmantoja piespēli no aizvārtes.

Nieka 31 sekundi vēlāk pēc uzvarētas divcīņas 2:2 panāca dāņu uzbrucējs Niklass Hardts, arī izceļoties no tuvas distances un izmantojot lielisku piespēli no aizvārtes. Amerikāņu kalniņi turpinājās - Dominiks Graņāks ar plaukstas metienu panāca 3:2 slovāku labā, bet sāncenši atbildēja divas minūtes pirms beigām, Danielam Nīlsenam esot precīzam no distances. Tādējādi uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, sestajā kārtā izceļoties jaunajam uzbrucējam Daņo - 4:3, un divi punkti Slovākijas valstsvienības kontā.

Vārti: 1:14 Dibuā (Fjala, Almonds) 1:0, 22:12 M. Rafls (Pallestrangs) 1:1, 25:54 Ambīls (Jozi, maz.) 2:1, 43:33 Leblērs (Herburgers) 2:2, 51:01 Bībers (Almonds, Grosmans) 3:2, 59:10 M. Rafls (T. Rafls, Šumnigs) 3:3, 65:00 Komareks (pēcspēles metiens) 3:4Soda minūtes: 4:8Metieni: 37:25Vārtsargi: Reto Berra - Bernhards Štarkbaums

Vārti: 25:05 Bjorkstrands (Jensens, Jensens, vair.) 0:1, 48:08 Sersens (Hudāčeks, Panīks, vair.) 1:1, 49:26 Viedenskis (Draveckis, Lušņāks) 2:1, 49:57 Hardts (Madsens) 2:2, 51:1 Graņāks (Draveckis, Laco) 3:2, 57:46 Nīlsens 3:3, 65:00 Daņo (pēcspēles metiens) 4:3Soda minūtes: 6:10Metieni: 43:19Vārtsargi: Jāns Laco - Patriks Galbraits