28.09.2015. 07:10
Pārliecinošu uzvaru Anglijā notiekošā Pasaules kausa regbijā mačā svētdien izcīnīja Austrālija, kas A apakšgrupas mačā ar 65:3 (31:3) sagrāva Urugvaju.

Uzvarētājiem ar diviem piezemējumiem izcēlās Sīns Makmahons un Bens Makkelmans, kamēr piecas realizācijas veiksmīgi izpildīja Kveids Kūpers.

Līdz ar uzvaru, pēc divām kārtām pa deviņiem punktiem A apakšgrupā izcīnījušas Austrālija un Velsa, kamēr Anglijai seši punkti, bet bez punktiem cīnās Fidži un Urugvaja.

Tikmēr B apakšgrupas mačā Skotija pēc nonākšanas iedzinējos atspēlējās un ar 39:16 (6:13) pārspēja ASV.

Pēc divām kārtām B apakšgrupā līdere ar desmit punktiem ir Skotija, no kuras trīs punktus atpaliek Dienvidāfrikas Republika (DĀR). Tikmēr pa četriem punktiem ir Samoa un Japānas izlasēm, bet bez punktiem cīnās ASV.

Tāpat pārliecinošu uzvaru svētdien izcīnīja Īrija, kas D apakšgrupas cīņā ar 44:10 (18:3) pārspēja Rumāniju.

Īrijas izlasē ar četrām realizācijām un diviem precīziem soda sitieniem izcēlās Īans Medigens.

D apakšgrupā pēc divām kārtām līderi ar desmit punktiem ir īri, no kuriem par punktu atpaliek Francija. Četrus punktus izcīnījusi Itālija, kamēr viens punkts Kanādai, bet bez punktiem cīnās Rumānija.

Pirmdien sportistiem būs brīvdiena, bet otrdien C apakšgrupas mačā Tonga tiksies ar Namībiju.

Aizvadot viena apļa turnīru, Anglijā notiekošo sacensību ceturtdaļfinālam kvalificēsies četru grupu pirmo divu vietu īpašnieces.

Līdz šim Pasaules kausa izcīņā, kas kopš 1987.gada norisinās reizi četros gados, pa divām reizēm uzvarējušas Austrālijas, DĀR un Jaunzēlandes izlases.

Iepriekšējā Pasaules kausā 2011.gadā savās mājās triumfēja Jaunzēlande, kas finālā ar 8:7 pārspēja Francijas izlasi. Tas bija 1987.gada fināla atkārtojums, kad Jaunzēlande izcīnīja uzvaru ar 29:9, iegūstot savu pirmo Pasaules kausu.

Pasaules kausa finālturnīrs regbijā tiek uzskatīts par trešajām nozīmīgākajām sporta sacensībām pasaulē aiz vasaras olimpiskajām spēlēm un Pasaules kausa finālturnīru futbolā.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048