18.06.2013. 16:19
Pie ceļazīmes uz 2014.gada Pasaules kausa izcīņas futbolā finālturnīru otrdien tika Austrālijas izlase, kas tādējādi kļuva tikai par otro kvalifikācijas sacensības pārvarējušo valstsvienību.

Āzijas zonas kvalifikācijas turnīra ceturtā posma spēlē Austrālijas izlase savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Irāku, nodrošinot otro vietu savā apakšgrupā un automātisku vietu finālturnīrā.

Aizvadītajā spēlē vienīgos vārtus septiņas minūtes pirms cīņas beigām guva uzbrucējs Džošs Kenedijs.

Austrālijas futbolisti līdz ar to startēs trešajā Pasaules kausa finālturnīrā pēc kārtas.

Āzijas zonas kvalifikācijas turnīra B apakšgrupā pirmo vietu ar 17 punktiem astoņās spēlēs ieņēma Japāna, kas jau iepriekš kļuva par pirmo kvalifikācijas sacensības pārvarējušo izlasi, bet Austrālija ar 13 punktiem ierindojās otrajā pozīcijā. Uz trešo vietu, kas ļaus piedalīties pārspēlēs, pašlaik pretendē Omāna un Jordānija.

Savukārt A apakšgrupā, otrdien noslēdzoties turnīra izspēlei, vislabākās pozīcijas uz pirmajām divām vietām pašlaik ir Dienvidkorejai un Irānai.

Trešajā vietā palikušās komandas divos mačos sacentīsies kvalifikācijas piektajā posmā, noskaidrojot vienu komandu, kas piedalīsies starpkontinentu pārspēlēs ar Dienvidamerikas zonas piekto labāko komandu.

No citām zonām Āfrikā pašlaik tiek aizvadītas otrā posma sacensības, bet piecas finālturnīra dalībnieces noskaidrosies pēc trešā posma, Eiropas zonā visas 13 finālturnīra dalībnieces tiks noskaidrotas līdz novembrim, Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonā pašlaik komandas ceturtajā posmā noskaidro trīs finālturnīra dalībnieces, bet ceturtā piedalīsies starpkontinentu pārspēlēs ar Okeānijas zonas uzvarētāju Jaunzēlandi. Savukārt Dienvidamerikā turpinās pamata kārta, noskaidrojot četras finālturnīra dalībnieces un piekto komandu, kas piedalīsies pārspēlēs.

Pasaules kausa finālturnīrs Brazīlijā risināsies no 2014.gada 12.jūnija līdz 13.jūlijam.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222