11.11.2017. 08:38

CONCACAF pārstāve Hondurasa, kas braukusi uz diviem iepriekšējiem finālturnīriem un šajā kvalifikācijas turnīrā būtībā izslēdza ASV, šonakt uzņēma Āzijas reģionā spēlējošo Austrāliju. Mājinieki spēles sākumā bija iedvesmas pilni un regulāri tika pretinieku laukuma pusē, tomēr pakāpeniski iniciatīva pārgāja Austrālijas pusē. Pirmajā puslaikā labākais moments bija Tomi Juričam, kurš izgājienā viens pret vienu sita mazliet garām.

Austrālieši juta savu pārākumu, turklāt vēlējās gūt vērtīgos izbraukuma vārtus un otrajā puslaikā uzbruka vēl uzstājīgāk. Azizs Behičs no vārtu priekšas sita ar galvu un lielisku sniegumu Hondurasas vārtos nodemonstrēja Doniss Eskobars. Citā epizodē viesiem neizdevās pēdējā piespēle gar vārtiem - divi austrāliešu futbolisti gaidīja pie vārtu līnijas tukšu vārtu priekšā...

Tikai 82. minūtē pirmo sitienu vārtu četrstūrī veica arī Hondurasa, bet Metjū Raiens bija vietā. Vārti šai mačā netika gūti - 0:0. Atbildes spēle Sidnejā risināsies trešdien, mača sākums plkst.11:00 pēc Latvijas laika.

Vārtus izbraukumā nespēja gūt arī Dienvidamerikas zonas piektās vietas ieguvēja Peru, kas aiz savas muguras atlases ciklā atstāja Čīli un Paragvaju. Peru bija izteikta favorīte pret FIFA ranga 122. vietas īpašnieci Jaunzēlandi, kas Pasaules kausā spēlējusi divreiz, taču Jaunzēlande spēja atstāt intrigu arī atbildes mačam, spēlējot neizšķirti 0:0.

Jaunzēlande tā arī ne reizi neizdarīja sitienu pretinieku vārtu rāmī un līdz patiešām lieliskām vārtu gūšanas iespējām netika, kamēr Peru, FIFA ranga desmitās vietas īpašniece, kontrolēja bumbu 62% spēles laika, bet bieži vien apstājās uzbrukuma noslēgumā. Peru šī bija devītā nezaudētā spēle pēc kārtas, taču savā laukumā nākamnedēļ būs nepieciešama uzvara