26.01.2017. 09:00

Pirmoreiz spēlējot "Grand Slam" pusfinālā, Koko Vandevei jau pirmajā geimā izcēlās ar breiku, kad Venusa Viljamsa, atspēlējusi trīs breikbumbas, ar ceturto netika galā, bumbiņu ietriecot tīklā ar "forehand" sitienu. Vandevei bija divas iespējas izvirzīties vadībā ar 2-0, taču tas neizdevās, otro geimu tomēr zaudējot un geima finišā izceļoties ar dubultkļūdu.

Seta turpinājumā breikbumbu vairs nebija, bet taibreikā dominēja jaunākā amerikāniete. Vandevei bija pārāka spēka spēlē, bet Venusu iegāza spēle ar otro servi. Viljamsa pēc apvedošā sitiena, apspēlējot neveiksmīgu "serve&volley" gājienu izpildījušo tautieti, ieguva minibreika pārsvaru (2:1), bet taibreika turpinājums viņai bija bezcerīgs. Venusa taibreikā zaudēja četrus no pieciem punktiem ar savu servi, trīs minibreiki Vandevei tika Venusas otrās serves izspēlēs.

Pirmajā setā nospēlējusi ļoti labi, Vandevei tādu līmeni mača turpinājumā noturēt nespēja, turklāt izslēdzās ļoti ātri un ar lielu kļūdu sēriju. Koko 2. setā savu servi zaudēja divreiz pēc kārtas. Trešajā geimā viņa ar četrām kļūdām (vienu dubultkļūdu un trim sitieniem tīklā) uzdāvināja Venusai "sauso" breiku, bet piektajā geimā Vandevei spēja iegūt vienu punktu, arī šoreiz Venusai palīdzot ar četrām nepiespiestajām kļūdām, ieskaitot divām dubultkļūdām pēc kārtas no 15:30.

Vandevei tūlīt bija iespēja vienu breiku atspēlēt, taču nebija lems. Venusa 7:22 minūtes ilgušajā septītajā geimā izglābās no 0:40, atspēlējot kopumā četras breikbumbas. Būtībā pati atspēlēja divas, vēl tikpat Koko izniekoja ar kļūdām. Vēl viena neizmantota breikbumba Vandevei bija seta pēdējā geimā.

Vandevei sniegums neuzlabojās arī pēdējā setā, jau tā pirmajā geimā vēlreiz tiekot nobreikotai. Viņa atspēlēja vienu breikbumbu, bet pēc tam pieļāva divas kļūdas pēc kārtas – kārtējo dubultkļūdu (visā mačā viņai 11) un "backhand" sitienu tīklā. Vandevei ne vien nesakarīgi spēlēja savas serves geimos, bet mocījās arī uzņemšanā, kur viņai ļoti vāja breikbumbu realizācija (visā mačā 1/13!), vienīgo breiku iegūstot mača pirmajā geimā.

Uzreiz pēc nokļūšanas iedzinējos ar breiku 3. setā viņai bija divas breikbumbas, taču atkal nekā. Pirmās breikbumbas izspēlē sitiens autā, bet otro breikbumbu Venusa atspēlēja pati ar serves un "forehand" kombināciju. Vandevei seta turpinājumā divos dažādos serves geimos uzvarēja no 0:30, bet, servējot pie rezultāta 3:5, vēlreiz zaudēja servi. Mačs beidzās ar Koko sitienu pāri gala līnijai ceturtās mačbumbas izspēlē.

Venusa "Grand Slam" finālā spēlēs pirmoreiz kopš 2009. gada Vimbldonas. Viņai sestdien būs 15. "Grand Slam" fināls (bilance: 7-7) un otrais Austrālijā, kur viņa pirmoreiz titula mačā spēlēja 2003. gadā, zaudējot savai māsai Serēnai Viljamsai. Uzvara šodien pusfinālā pār Vandevei ļāva Venusai kļūt par vecāko finālisti "Australian Open" vēsturē. Viņa ir tikai otra tenisiste, kura 36+ gadu vecumā spējusi tikt līdz "Grand Slam" finālam. 1994. gadā Vimbldonā tas izdevās Martinai Navratilovai.

Serēna otrajā pusfinālā uzvarēja paredzami vieglā cīņā, 50 minūtēs sagraujot pārgurušo un ar kājas savainojuma problēmu spēlējušo Mirjanu Lučiču-Baroni, svinot jubilejas 80. uzvaru "Australian Open" mačos. Serēna uzvarējusi visos septiņos pusfinālos Melburnā. Finālos viņai 6-1 bilance, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pirms gada Andželikei Kerberei. Serēnai parīt būs 29. "Grand Slam" fināls (22-6).

Māsas Viljamsas viena pret otru spēlējušas 27 reizes. Pārsvars Serēnai, kura vadībā ar 16-11, ieskaitot 9-5 "Grand Slam" turnīros un 6-2 "Grand Slam" finālos, no kuriem pēdējais bija 2009. gadā Vimbldonā, kur jaunākā māsa uzvarēja divos setos ar 7:6(3), 6:2. Serēna uzvarējusi septiņus no pēdējiem astoņiem mačiem.

.@Venuseswilliams is through to the women's final #AusOpen pic.twitter.com/3Jdo8Zlag9— #AusOpen (@AustralianOpen) January 26, 2017

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601