20.01.2015. 21:00
Trešdien Melburnā iespēja iekļūt "Australian Open" 3. kārtā būs vairākiem vietējiem tenisistiem. Viens mājinieks noteikti pārvarēs 2. kārtu, jo savā starpā tiksies Tanasi Kokinakis un Sems Grots. Kā veiksies Nikam Kirjosam un Bernardam Tomikam? Tāpat pie vārda tiks šajā pasaules malā ļoti populārais kiprietis Markoss Bagdatis.

Abi tenisisti dodas pretējos virzienos. Gofāns pēc lieliskas pagājušās sezonas arvien uzstājīgāk klauvē pie Top 20 durvīm, savukārt Kipras ilggadējais pirmais numurs jau vairākus gadus nerāda kādreiz demonstrēto tenisu, vairāk laika pavadot "Challenger" tūrē, nevis "lielajā līgā".

Ja ir vieta, kur Bagdatis var gūt iedvesmu atkal parādīt savu labāko tenisu, tad tā ir Austrālija. Gada pirmais "Grand Slam" turnīrs droši uzskatāms par Markosa mājas turnīru, jo šeit grieķiem un kipriešiem ir milzīgs atbalsts. Diez vai bez tā viņš 2006. gadā būtu ticis līdz "Australian Open" finālam.

Tagad par finālu, protams, sapņot ir naivi, taču vēl kādu uzvaru varētu gūt. Skatoties no Bagdata pozīcijām, viņš vairāk enerģijas patērēja 1. kārtā, spēlējot piecus setus. Otrs mīnuss ir sliktāka forma nekā pretiniekam. Bagdatis 2012. gadā Stokholmā ar 6:4, 6:2 uzvarēja abu vienīgo maču.

Tagad favorīta lomā viņš loģiski vairs nav, taču ne pilnībā norakstāms. Fani Austrālijā ir traki, kļūstot par nopietnu faktoru īstajiem un neīstajiem mājiniekiem. Lai vai kā, šis mačs noteikti būs skatāms, jo abiem meistarības netrūkst.

Austrālijas lielākajai cerībai viss var beigties jau otrajā mačā, ja Kirjosam neizdosies atrisināt Karloviča serves uzņemšanas problēmu. Tā ir ļoti daudziem tenisistiem. Atceramies, ka Dohā ar Ivo "bombām" galā netika, šķiet, izcilākais tenisists uzņemšanā – Novaks Džokovičs. Karlovičs šogad zaudējis tikai Davidam Fereram, turklāt savdabīgā mačā – trīs taibreiku cīņā, kurā nebija neviena breika. Ja mačā pret Kirjosu nebūs vismaz pāris taibreiku, būšu pārsteigts.

Trešajā dienā vīriešu turnīrā favorītiem izskatās labvēlīga diena. Viens no mačiem, kurā varētu sanākt līdzīga spēkošanās ir Bērnija Tomika duelis ar Filipu Kolšraiberu. Vācietis pirms gada turnīru izlaida savainojuma dēļ, tāpēc šogad ar labu staru iespēja atgūt pozīcijas rangā. Šī pāra uzvarētājam 3. kārtā bija jātiekas ar Ernestu Gulbi. Tātad – papildus motivācija, jo 4. kārtu, turnīrā vairs neesot latvietim, sasniegt būs vieglāk.

Trešās dienas spēļu saraksts pieejams šeit. Jāatceras, ka Latvijai ar Melburnu ir deviņu stundu starpība. Pirmie mači sāksies plkst. 2:00 pēc mūsu laika.

Visērtākā un daudziem pieejama opcija ir Eurosport – tenisu no Melburnas rādīs abi Eurosport kanāli. Šis kanāls tāpat piedāvā Eurosport Player – video tiešraides internetā no septiņiem kortiem. Tas gan ir maksas pakalpojums. Minētās tiešraides pieejamas no sekojošiem kortiem: Rod Laver Arena, Hisense Arena, Margaret Court Arena, kā arī numurētājiem kortiem: 2, 3, 6, un 8. Sākot ar šo gadu, video tiešraides citviet internetā (nelegālas straumēšanas vietas nereklamēšu) pieejamas no visiem "Australian Open" spēļu kortiem.GAMBATTE, sporta un atpūtas centrs Piņķi, Jūrmalas 14-2.st., Babītes p., Babītes n., LV-2107
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties