19.10.2016. 21:16

“Jūrmala/Fēnikss” šodien aizvadīja savu pirmo spēli Baltijas līgas jaunajā sezonā, uzņemot pieticīgi sezonu sākušo “Liepāju/Triobet”, kas bija zaudējusi jau četros LBL mačos un arī cietusi neveiksi pirmajā BBL spēlē, piekāpjoties “Barons kvartālam”. Spēle ļoti augstā tempā, un jau pirmā puslaika izskaņā tika sasniegts rezultāts 51:49, ar kuru vadībā bija liepājnieki.

“Liepāja/Triobet” lieliski uzbruka no tālās distances, trāpot 55% tālmetienu, proti, 11 no 20. Īpaši izcēlās Artūrs Ausējs, kurš realizēja piecus no septiņiem trejačiem. Pat ar šādu “Liepājas” precizitāti jūrmalnieki spēja turēt līdzi un pirms pēdējās ceturtdaļas atrasties minimālā vadībā. Pēdējā ceturtdaļā tomēr Jūrmalai tikai 12 punkti, kamēr “Liepāja/Triobet” spēja precīzāk nospēlēt mača izskaņā, kurā tālmetienu un divus soda metienus realizēja Roberts Krastiņš, nodrošinot komandas uzvaru ar 81:76.

”Jūrmala/Fēnikss”-“Liepāja/Triobet” 76:81 (24:23, 25:28, 15:12, 12:18)Jūrmala/Fēnikss:J. Rozītis 21, Iļjins 16 (8 atl.b.), Jeromanovs 10 (9 atl.b.), Strēlnieks 8, Pinete 6, Vīksne 6, Dušelis 5, Diļevka 4Liepāja/Triobet: D. Rozītis 20 (7 atl.b., 6 rez.p.), Makmalens 18, Ausējs 17, Krastiņš 10, Kuks 8, Polārds 4, Aizpurs 2, Garoza 2

"Ogre/Kumho Tyre" tikai pirms nedēļas debitēja BBL ar sāpīgu zaudējumu savā laukumā "Jēkabpiliešiem". Lielāko daļu spēles vadībā atradās laukuma saimnieki, bet pašā pamatlaika izskaņā jēkabpiliešiem izdevās panākt neizšķirtu, bet pēc tam arī uzvarēt papildlaikā - 86:82. Pēc šīs spēles Ogres komandai pievienojās viens no labākajiem Latvijas basketbolistiem Kaspars Bērziņš, kurš jau piedalījās vienā Latvijas Basketbola līgas spēlē, bet tālajā ceļā uz Igauniju tomēr nedevās, jo vēl nejūtas pilnīgi gatavs ar visu jaudu palīdzēt savai jaunajai komandai.

"Ogres/Kumho Tyre" galvenais treneris Artūrs Visockis Rubenis mačā pret "Tarvas", kas notika Rakverē, sākuma sastāvā laukumā sūtīja Jānis Pozņaku, Rihardu Zēbergu, Gintu Antropu, Kristapu Pļavnieku un Kārli Apsīti. Rezultātu jau pēc nepilnas pusminūtes atklāja Zēbergs (2:0), cīņas turpinājumā viesi vadības grožus ne uz brīdi neizlaida no rokām. Igauņi savu pirmo punktu guva tikai 5.minūtē (1:8), kad bija nospēlēta puse no pirmā perioda, Ogres komanda atradās vadībā ar 13:2, bet pēc pirmajām desmit minūtēm ogrēniešiem bija deviņu punktu handikaps - 24:15.

Otrās ceturtdaļas laikā latviešu pārsvars jau kļuva nospiedošs un pirms lielā pārtraukuma sasniedza 21 punktu - 54:33. Trešo periodu veiksmīgāk aizvadīja "Tarvas" basketbolisti, kuri līdz spēles 31.minūtei savu pretinieku pārsvaru bija sadeldējuši par septiņiem punktiem - 62:76. Tomēr nopietni apdraudēt "Ogres/Kumho Tyre" uzvaru Igaunijas klubam nebija pa spēkam - pēdējo ceturtdaļu Latvijas klubs uzvarēja ar 25:17, bet visā spēlē svinēja gana pārliecinošu uzvaru ar 101:79.

Pa 16 punktiem Ogres komandas labā guva kapteinis Gints Antrops un saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks, pa 15 punktiem savāca Rihards Zēbergs un Kārlis Apsītis, 13 punktu Jāņa Pozņaka kontā, bet Mārcis Vītols un Lauris Mizis komandas krājumam katrs pievienoja vēl pa desmit punktiem. Rezultatīvākais starp rakveriešiem ar 26 punktiem bija Sīms Markuss Posts, 17 punktu Stena Sālemaela kontā, Markuss Birds sameta 15 punktus, bet Tomo Eihfusam 13 punktu.

”Tarvas”-“Ogre/Kumho Tyre” 79:101 (15:24, 18:30, 29:22, 17:25)Tarvas: Posts 27, Sāremaels 17, Birds 15, Eihfuss 13, Ehte 5, Paiste 3, Peils, Lille, Talu, Palmers; Kāsiks.Ogre/Kumho Tyre: Pļavnieks 16 (5 rez.p.), Antrops 16, Zēbergs 15 (7 atl.b.), Apsītis 15, Pozņaks 13, Vītols 10, Mizis 10, Sīpoliņš 4, Bēts 2, Niedra.

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009