26.10.2017. 19:46

Artūrs Ausējs un "Pieno Žvaigždes" basketbolisti dalību Baltijas Basketbola līgā sāka ar cīņu pret "TLU/Kalev" vienību, savā laukumā esot favorītu statusā. Latviešu basketbolists devās savas komandas starta pieciniekā un jau otrās minūtes izskaņā tika pie iespējām izpildīt trīs soda metienus, panākot 5:0. Nākamos pievus punktus viesu komandas labā guva Liepājā uzspēlējušais serbs Dorde Dželetovičs. Mājinieki uzreiz atbildēja ar jaunu izrāvienu, ieguva septiņu punktu pārsvaru, bet tad rezultāts iestrēga. Rezultativitāte atgriezās ceturtdaļas otrajā pusē, tai noslēdzoties ar rezultātu 17:17.

Otrās ceturtdaļas ievads krietni labāks padevās viesiem, kuri ieguva sešu punktu pārsvaru (25:19). Līdz ceturtdaļas vidum "Pieno Žaigždes" atguva kontroli pār spēli un arī vadību. Līdz pat pirmā puslaika beigām cīņa ritēja ļoti līdzīgi, bet tā galotne tomēr labāka mājiniekiem - 37:33. Pēc lielā pārtraukuma līdzīgā cīņa turpinājās, kas mājiniekiem ļāva saglabāt nelielo pārsvaru. Pēc teju četrām spēlētām minūtēm Ausējs trāpīja tālmetienu, dodot "Pieno Žvaigždes" vienībai sešu punktu vadību (47:41). Igauņi to tā neatstāja, kopīgiem spēkiem veicot izrāvienu un pārņemot vadību (52:49). Mājinieki atbildēja ar to pašu, bet pēdējais vārds trešajā ceturtdaļā piederēja Kristo Sāgem, kurš ar tālmetienu atjaunoja līdzsvaru uz tablo - 61:61.

Spēles liktenis izšķīrās ceturtajā ceturtdaļā, kurā līdzīga spēkošanās turpinājās. Atkal ar sarīgu tālmetienu atzīmējās Ausējs, bet allaž arī pretinieki nepalika atbildi parādā, neļaujot mājiniekiem izrauties. Mača galotnē katrs punkts bija zelta vērtē. Nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām bijušais "VEF Rīga" basketbolists Bamba Falls realizēja divus soda metienus viesu labā, atjaunojot līdzsvaru uz tablo (71:71). Komandas pēc abpusējām kļūdām atstāja intrigu uz pēdējo minūti. Aukstasinīgu tālmetienu ar sodu realizēja Ausējs, tādējādi pietuvinot savu komandu uzvarai. "TLU/Kalev" nespēja izglābties, "Pieno Žvaigždes" svinot uzvaru ar rezultātu 77:71.

Artūrs Ausējs kļuva par otru rezultatīvāko savas komandas spēlētāju ar 13 gūtiem punktiem. Vēl viņa rēķinā nospēlētajās 23 minūtēs un 56 sekundēs trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, divas personiskās piezīmes, viena kļūda, trīs izprovocētas piezīmes un +/- rādītājs 13.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 14 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Julius Kazakausks. "TLU/Kalev" rindās ar 21 punktu atzīmējās Dorde Dželetovičs.