07.12.2016. 20:45

Ogre: Pļavnieks, Apsītis, Zēbergs, Antrops, PozņaksValmiera: Pitss, Vairogs, Laksa, A. Bērziņš, Blaus

Spēli veiksmīgāk uzsāka ''Valmiera/Ordo'' komanda. Pēc Damjēra Pitsa un Akseļa Vairoga metieniem izdevās izvirzīties vadībā ar 5:0, bet, kad divus punktus mājnieki bija atguvuši, pirmos punktus pēc atgriešanās laukumā guva Valmieras līderis Mārtiņš Laksa.

Tomēr, pateicoties vairākām viesu kļūdām un pašu precizitātei, ogrēniešiem izdevās gūt nelielu pārsvaru. Pēc otrā Vairoga tālmietiena rezultāts gan kļuva neižšķirts 12:12, taču ar to pašu atbildēja Kārlis Apsītis, precīzus caurgājienus noslēdza Zēbergs un Pļavnieks, ļaujot savai komandai pēc pirmā ceturkšņa būt vadībā ar rezultātu 19:14.

Otro ceturtdaļu ''Ogre/Kumho Tyre'' rindās veiksmīgi uzsāka Roberts Niedra, realizējot trīspunktnieku, kā arī atzīmējoties ar efektīgu bloku aizsardzībā. Valmierieši nespēja realizēt savus metienus, līdz piecus punktus pēc kārtas iespēja gūt Rinalds Mālmanis, liekot mājnieku galvenajam trenerim Artūram Visockim-Rubenim sasaukt komandas sapulci. Pēc tās ogrēnieši divu minūšu laikā atguva nupat zaudētos punktus, pēc Miža trejača un Pozņaka pustālā metiena saglabājot +8 pārsvaru.

Modrība nezuda arī viesu rindās - iniciatīvu uzbrukumā uzņēmās Laksa un Pitss, samazinot rezultāta starpību līdz trīs punktiem. Pēc Gabrāna metiena pusminūti pirms otrās ceturtdaļas beigām abas komandas šķīra vairs tikai viens punkts, taču uzreiz pēc tam ar to pašu atbildēja Guntis Sīpoliņš, pēc nospēlētām 20 minūtēm padarot rezultātu 35:33 savas komandas labā.

Trešo ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu atklāja Sīpoliņš, taču Artūrs Bērziņš un Akselis Vairogs joprojām neļāva pretieniekiem iegūt lielāku pārsvaru. Pēc Jonāta danka otrā laukuma galā nespēja trāpīt ne Pļavnieks, ne Sīpoliņš, bumbu iegūstot Pitsam, kurš ar caurgājienu par spīti Sīpoliņa nesportiskajai piezīmei atjaunoja viesu vadību - 41:40. Tiesa, Pozņaks, Antrops un Pļavnieks parūpējās par to, lai nupat zaudētā vadība uzreiz tiktu atjaunota.

Ar veiksmīgām darbībām kā vienā, tā otrā laukuma galā izcēlās Zēbergs, vispirms realizējot caurgājienu uzbrukumā un pēc tam bloķējot Laksu aizsardzībā. Pēc Apsīša tālmetiena Ogres komanda jau sasniedza +10, panākot tobrīd šķietamu lūzumu spēlē. Pitss un Jonāts līdz ceturtdaļas beigām gan nedaudz pamanījās sadeldēt deficītu, pirms izšķirošajām desmit minūtēm rezultātu padarot 55:49, joprojām vadībā ''Ogre/Kumho Tyre'' vienība.

Noslēdzošo ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu atklāja Pitss, bet mirkli vēlāk trešo bloku spēlē uzlika Niedra, šoreiz aizsūtot mājās Lauri Blaus. Divus punktus mājniekiem atguva Antrops, taču Pitss ar vēl vienu trejaci izlīdzināja rezultātu, savukārt Blaus ar soda metieniem atguva valmieriešiem vadību - 59:57. Pēc -10 trešā ceturkšņa vidū viesi bija sajutuši spēles garšu, un tas nozīmēja, ka nekas vēl tomēr nav izšķirts.

Mālmanis ar divpunktnieku panāca +4, savukārt Bērziņš palielināja pārsvaru vēl līdz diviem punktiem. Jānis Pozņaks ar pustālo metienu nedaudz sadeldēja deficītu, taču Pitss atjaunoja sešu punktu pārsvaru. Precīzs no groza apakšas bija Zēbergs, ar precīziem soda metieniem apmainījās Pitss un Pļavnieks, taču Blaua metiens no groza apakšas un Pitsa soda metieni atnesa ''Valmiera/Ordo'' grūti izcīnītu uzvaru ar 71:65.

Valmiera: Pitss 23 (2p 6/11, 3p 2/4, 1p 5/7), Mālmanis 11, A. Bērziņš 10, Vairogs 8 (3p 2/7), Jonāts 6 (10ab), Blaus 6, Laksa 5, Gabrāns 2; E. Kaufmanis, O. Bērziņš, VīksneOgre: Zēbergs 11 (2p 5/6), Apsītis 11 (8ab, 5rp), Sīpoliņš 11, Pļavnieks 9, Pozņaks 8, Antrops 6, Mizis 5, Niedra 3, Kokins 1

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801