30.08.2015. 15:45
Pasaules čempionātā vieglatlētikā sacensību pēdējā dienā 5000 metru skrējienā sievietēm triumfēja etiopiete Almaza Aijana, augstlēkšanā vīriešiem uzvarēja kanādietis Dereks Druēns, 1500 metros vīriešiem zelta medaļu ieguva Kenijas skrējējs Asbels Kiprops, bet 4x400 metru stafetē triumfēja Jamaika un ASV.

5000 metru distancē sievietēm zelta godalgu izcīnīja sezonas līdere, Etiopijas skrējēja Almaza Aijana, kura no savas tautietes Genzebes Dibas aizmuka nepilnus četrus apļus pirms finiša un uzradīja augstvērtīgu rezultātu – 14 minūtes un 26,83 sekundēm, sasniedzot pasaules čempionātu rekordu. Par otro vietu sīvi cīnījās vēl divas etiopietes, tomēr pārāka izrādījās Senbere Teferi(14:44,07), trešajā vietā atstājot Dibabu (14:44,14). Interesanti, ka aiz trim etiopietēm nākamās četras vietas ieguva Kenijas skrējējas. Dibaba kļuvusi par pirmo skrējēju vēsturē, kurai vienā pasaules čempionātā izdevies izcīnīt godalgu gan 1500 metru, gan 5000 metru distancēs.

Augstlēkšanā vīriešiem sacensības izvērtās īpaši aizraujošas, jo trīs sportisti bez kļūdām tika līdz 2,36 metru augstumā novietotajai latiņai, taču neviens to trīs mēģinājumos nespēja pārvarēt. Pārlēkšanā 2,34 metru augstumā novietoto latiņu kanādietis Dereks Druēns pārvarēja, izcīnot zeltu, bet ukrainis Bohdans Bondarenko un ķīnietis Džuvejs Žangs to nespēja, sadalot sudraba medaļu.

Tikmēr 1500 metru distancē vīriešiem, veicot lielisku sprintu pēdējos 200 metros, uzvaru izrāva kenijietis Asbels Kiprops (3:34,40). Sudraba medaļu izcīnīja viņa tautietis Elaija Motonei Manangoji, kurš atpalika par 0,23 sekundēm, bet bronzas tika marokānim Abdalāti Iguideram, kurš zaudēja vēl 0,04 sekundes.

4x400 metru stafetē sievietēm pirmoreiz vēsturē zelta medaļas ar sezonas labāko rezultātu pasaulē izcīnīja Jamaikas skrējējas (Kristīne Deja, Šerika Džeksone, Stefānija Enna Makfersone, Novlina Viljamsa-Milza) (3:19,13), kuras par 0,31 sekundi apsteidza amerikānietes, bet trešo vietu ieguva Lielbritānijas sportistes, kuras no uzvarētājām atpalika jau par 4,49 sekundēm.

Savukārt 4x400 metru stafetē vīriešiem sesto reizi nepārspēti palika ASV skrējēji (Deivids Verburgs, Tonijs Makkvejs, Brišons Nellams un Lešons Merits), kuri uzrādīja laiku divas minūtes un 57,82 sekundes. Meritam šī bija sestā zelta medaļa pēc kārtas šajā disciplīnā, kas ļāvis atkārtot leģendārā Sergeja Bubkas panākumu, kurš sešas reizes pēc kārtas (1983-1997) triumfēja kārtslēkšanas sektorā. Pirmo reizi medaļas šajā stafetē ar valsts rekordu izcīnīja Trinidada un Tobāgo (2:58,20), bet bronzas medaļas izrāva Lielbritānija (2:58,51), kas tikai fotofinišā apsteidza Jamaiku.

Izmantotie resursi:iaafbeijing2015.com

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009