25.01.2015. 14:00
Austrālijai pirmo reizi kopš 2005. gada būs savs ceturtdaļfinālists sezonas pirmajā tenisa "Grand Slam" turnīrā. Par to parūpējās 19 gadus vecais Niks Kirjoss, kurš, atspēlējot mačbumbu, piecos setos izslēdza iepriekšējā kārtā Rodžeru Federeru uzveikušo Andreasu Sepi – 5:7, 4:6, 6:3, 7:6(5), 8:6.

Niks Kirjoss mačbumbu atspēlēja pirms 4. seta taibreika (5:6), to izdarot ar labu servi, kuru Andreass Sepi nespēja atsist laukumā. Sekojošajā taibreikā Sepi divreiz ar pacietīgu tenisu, gaidot pretinieka kļūdas, atspēlēja minibreiku, tomēr pēdējo vārdu pateica Kirjoss. Viņš pie 6:5 trāpīja "backhand" sitienu pa līniju, ievedot maču 5. setā.

Lieliska "forehand" uzbrukuma sērija Kirjosam pēdējā seta otrajā geimā ļāva iegūt agru breiku. Niks vēlāk bija vadībā ar 4:1, bet ļāva pretiniekam atspēlēties. Sepi breiku atguva septītajā geimā, kurā Kirjoss ar vairākām kļūdām savu servi zaudēja "sausā".

Sepi pirms šodienas dramatiskā mačā bija uzvarējis 11 no pēdējām 15 cīņām, kurās uzvarētājs noskaidrojās 5. setā, un turnīra septītajā dienā aizvadīja karjeras 34. "maratonu" (19-15), bet Kirjosam bija tikai ceturtais 5-setu mačs (3-1). Atspēlēšanās un lielāka pieredze varēja likt domāt, ka Sepi gūs panākumu arī šoreiz, taču Kirjosam bija citi plāni.

Kirjoss devītajā geimā ar eisu atspēlēja breikbumbu. Sepi nākamajā geimā servi noturēja no 15:30. Aiznākamajā servēšanas reizē Sepi salūza. Kirjoss izmantoja itālieša otrās serves, bet savu pirmo mačbumbu ieguva ar diagonālo "backhand" sitienu. Kirjosam 14. geimā bija trīskāršā mačbumba. Pietika ar pirmo mēģinājumu, jo Sepi norāvās sitiens, un bumbiņa piezemējās aiz sānu līnijas.

Kirjosam neilgajā karjerā jau otrais "Grand Slam" ceturtdaļfināls, pirmo viņš sasniedza pagājušajā vasarā Vimbldonā. Arī tur viņš labāko astoņniekā iekļuva "caur adatas aci". Niks toreiz 2. kārtā piecos setos gūtajā uzvarā par Rišāru Gaskē atspēlēja deviņas mačbumbas. Pēdējais tenisists, kurš tīņa vecumā sasniedza divus "Grand Slam" ceturtdaļfinālus, bija Rodžers Federers 2001. gadā.

Austrālija savu tenisistu sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā gaidīja kopš 2005. gadā, kad Top 8 sasniedza Leitons Hjuits. Kirjoss ir tikai trešais Austrālijas tenisists, kurš tīņa vecumā ticis līdz "Australian Open" ceturtdaļfinālam. Vienreiz to paveica Breds Druits, bet divreiz Pets Kešs.

Kirjosa ceturtdaļfināla pretinieks pašreiz noskaidrojas Endija Mareja un Grigora Dimitrova mačā, kur pēc pirmajiem diviem setiem rezultāts 1-1.