02.12.2013. 15:08
Latviešu ātrslidotājs Haralds Silovs pēc trim aizvadītajiem Pasaules kausa posmiem uzlabojies savas pozīcijas cīņā par ceļazīmēm uz nākamā gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm.Silovs 1000 metru distancē pašlaik ieņem pirmo vietu labāko...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Silovs 1000 metru distancē pašlaik ieņem pirmo vietu labāko sezonas rezultātu rangā, bet 1500 metru distancē viņš atrodas 16.pozīcijā šosezon izcīnīto Pasaules kausa ieskaites punktu rangā. Savukārt 5000 metru distancē latvietim pašlaik piektā pozīcija sezonas labāko rezultātu rangā.

Ja kvalifikācija Soču Olimpiādei noslēgtos tagad, Silovs būtu nopelnījis olimpiskās ceļazīmes visās trīs minētajās distancēs.

Visgrūtāk latvietim pašlaik klājas 500 metru distancē, kur viņš neatrodas ne starp 20 labākajiem sportistiem pēc Pasaules kausa punktiem, ne arī starp 20 labāko rezultātu īpašniekiem. Silovs šajā distancē pašlaik ir trešais rezervistu sarakstā.

Lai kvalificētos Soču olimpiskajām spēlēm, sportistam pasaules rangā attiecīgajā disciplīnā jābūt 20 labāko sportistu skaitā (5000 metros - 16). Savukārt pārējie dalībnieki tiks atlasīti pēc Pasaules kausa sacensībās sasniegtā rezultāta. Silovs kā galveno mērķi izvirzījis kvalificēties Sočiem 1000 un 1500 metru distancēs.

Olimpiskā atlase noslēgsies ceturtajā Pasaules kausa posmā, kas šīs nedēļas beigās notiks Vācijā.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās. Savukārt pēdējās divas sezonas viņš pilnībā pievērsies ātrslidošanai, gatavojoties 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm.

Kaut iepriekšējā sezona Silovam nebija pārāk sekmīga, viņš tika pie pirmajām divām medaļām Pasaules kausa posmos savā ātrslidotāja karjerā. Tāpat viņš reizi uz goda pjedestāla spēja kāpt arī kā šorttrekists.

Pašlaik zināms, ka Soču ziemas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs šorttrekists Roberto Puķītis, spēlēm oficiāli kvalificējusies arī Latvijas hokeja izlase, bet pa vienai vietai Latvijai ir arī vīriešu un sieviešu biatlona sacensībās. Citos sporta veidos olimpiskā atlase turpinās.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties