23.11.2014. 11:20
Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien izcīnīja otro vietu Dienvidkorejā notikušā Pasaules kausa otrā posma sacensībās ar masu startu.

16 apļus garajā distancē uzvaru izcīnīja itālis Andrea Džovannīni, kurš finišēja pēc astoņām minūtēm un 10,78 sekundēm, bet Silovs viņam zaudēja 1,57 sekundes.

Līdz ar to Silovs izcīnījis trešo medaļu Pasaules kausa posmos ātrslidošanā savā karjerā, bet vienu reizi viņš Pasaules kausā uz goda pjedestāla kāpa arī šorttreka karjeras laikā.

Masu starts nebija Soču olimpisko spēļu programmā, bet paredzams, ka šajā distancē sportisti sacentīsies 2018.gada Olimpiādē.

Par sasniegto rezultātu Silovs tika pie 80 punktiem Pasaules kausa ieskaitē, kas arī kopvērtējumā viņam ļauj ieņemt otro vietu.

Pasaules kausa pirmajā posmā pirms nedēļas Silovs nepiedalījās muguras traumas dēļ, tāpēc šis viņam bija pirmais starts šosezon. Šajā vasarā sportists uzsācis sadarbību ar Stressless komandu.

Silovs karjeru uzsāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās.

Tagad viņš pilnībā pievērsies ātrslidošanai, tomēr Soču olimpiskās spēles sportistam izvērtās neveiksmīgas, labāko sniegumu nodemonstrējot 1500 metru distancē, kur viņš izcīnīja 14.vietu.