13.03.2014. 00:18

Mača sākumā pirmais pie serves tiesībām tika latvietis, pārliecinoši uzvarot arī pirmajā geimā. To pašu katrs no tenisistiem atkārtoja pirmajos septiņos geimos, Gulbim atrodoties vadībā ar 4-3. Astotajā Gulbis nokļuva priekšā ar 30:0 un 40:15, tomēr nespēja lauzt pretinieka servi: 4-4. Nākošajā jau tuvu breikam bija spānis, taču Gulbis ar lielām pūlēm tomēr panāca 5-4. Tenisisti turpināja uzvarēt pie savas serves, pirms svarīgā 12.geima ar 6-5 vadībā atrodoties latvietim. Gulbis tajā tika pie ceturtās breikbumbas setā, kas atkal palika neizmantota - jāspēlē taibreiks. Ernests tajā neatstāja pretiniekam nekādas cerības, ātri gūstot sešus punktus pēc kārtas un pēc tam izmantojot arī pirmo setbumbu. Pirmais sets uzvarēts ar 7-6.

Otrā seta pirmajā geimā Gulbis tiek pie iespējas nobreikot Bautistu Agutu, ko arī izmanto. Tomēr otrais geims sanāk pavisam neveiksmīgs: pie 40-15 latvietis ļauj pretiniekam uzvarēt četrās izspēlēs pēc kārtas un 1:1. Trešajā geimā Gulbis iegūst divas breikbumbas un izmanto jau pirmo no tām, atgūstot vadību. Pie savas serves Ernests panāk jau 3-1. Turpinājumā sestajā geimā spānis tiek pie breika iespējas un to izmanto, bet pēc tam uzvar pie savas serves un izvirzās vadībā ar 4-3. Ar lielām grūtībām Gulbis panāk 4-4, bet spānis atgūst vadību devītajā geimā. Nākošajā Bautista Aguts tiek pie divām setbumbām, otro izmanto un uzvar ar 6-4.

Trešā seta pirmajos divos geimos uzvarēja serves īpašnieki, bet trešajā Gulbis pie pretinieka serves panāca 40-0 un izmantoja jau pirmo breikbumbu (2-1). Turpinājumā Bautista pie latvieša serves arīdzan tika pie breika iespējas, tomēr pēc ilgākas spēkošanās Gulbis setā panāca 3-1. Turpmākajos divos geimos uzvarēja serves īpašnieki, bet septītajā latvietis izvirzījās vadībā ar 40-0, tiekot pie iespējas lauzt pretinieka servi. Ilgstošā cīņā spānis vispirms atspēlējās, tomēr Ernests spēja vēlreiz nobreikot pretinieku: 5-2.

Sacensībās Gulbis izlikts ar 20.numuru, bet 32 izliktajiem tenisistiem pirmā kārta bija brīva. Šobrīd ATP pasaules rangā latvietis ieņem 22.vietu. Tikmēr latvieša vienaudzis Bautista Aguts (25) pašlaik ir 53.labākais tenisists pasaulē.

Otrajā kārtā latviešu tenisists pārliecinoši ar 6-3, 6-3 apspēlēja Žuau Sousu no Portugāles, kurš pasaules rangā šobrīd ir 45.vietā, bet trešajā kārtā ar 2-6, 6-1, 7-5 pieveica bulgāru Grigoru Dimitrovu, kurš šobrīd ir 16.labākais tenisists pasaulē, bet Indianvelsas turnīrā bija izlikts ar 15.numuru

Gulbis šo sacensību astotdaļfinālā iekļuvis otro reizi pēc kārtas. Par tā sasniegšanu viņš nopelnījis 90 ATP vienspēļu punktus.

Spāņu tenisists pirmajā kārtā ar 6-3, 6-3 pārspēja amerikāni Stīvu Džonsonu, vēlāk ar 4-6, 6-2, 6-4 uzvarēja ar ceturto numuru izlikto čehu Tomāšu Berdihu, bet trešās kārtas mačā ar 6-2, 4-6, 7-6 (8:6) apspēlēja somu Jarko Nieminenu.

Abi tenisisti iepriekš tikušies trīs reizes, divreiz uzvarot Gulbim. Šīgada februārī latvietis ceļā uz uzvaru Marseļas "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās otrās kārtas mačā bija pārāks ar 6-3, 5-7, 6-4, bet pērnā gada rudenī Gulbis Sanktpēterburgas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā uzvarēja ar rezultātu 6-1, 6-2, arī vēlāk izcīnot titulu. Pirmo reizi viņu ceļi krustojās 2012.gadā Francijas pilsētā Orleānā notikušā "Challenger" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, kad Gulbis izstājās pēc zaudēta pirmā seta ar rezultātu 6-7 (7:9).

Pēc abu tikšanās Sanktpēterburgas turnīrā latvietis publiski izteicās, ka Bautista Aguts ir nemākulīgs tenisists, kurš bieži uzvedas kā "izlutināta princese".

Bautista Aguts pērnā gada vasarā ATP rangā pakāpās līdz 48.vietai, bet šosezon viņš uzvarējis astoņos no 15 ATP līmeņa mačiem. Karjeras laikā viņš vēl nav ticis pie neviena ATP raudzes titula.

Jau vēstīts, ka Gulbis Indianvelsas sacensības uzsāka sestdien, kad dubultspēlēs duetā ar Kanādas tenisa zvaigzni Milošu Raoniču pirmajā kārtā ar 7-6 (7:3), 6-1 pieveica serbu duetu Novāku Džokoviču un Filipu Krajinoviču. Savukārt vēlāk otrajā kārtā ar 6-7 (3:7), 6-7 (4:7) nācās piekāpties slavenajiem šveiciešiem Rodžeram Federeram un Staņislasam Vavrinkam.

Par otrās kārtas sasniegšanu Gulbis nopelnīja 90 ATP dubultspēļu ranga punktus.