24.05.2014. 16:18
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis šodien aizvada Nicas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra finālu pret Argentīnas tenisistu argentīnieti Frederiko del Bonisu.Pirmo setu ar 6-1 pārliecinoši uzvarēja Gulbis. Otrajā rezultāts ir...

Pirmo setu ar 6-1 pārliecinoši uzvarēja Gulbis. Otrajā rezultāts ir 2-2. Spēle ritēs līdz diviem uzvarētiem setiem.

Pirmo pavērsienu Gulbis veica ceturtajā geimā, izmantojot iespēju un laužot pretinieka servi (3-1). Izšķirošo izspēli saules apžilbinātais Del Bonis zaudēja, salīdzinoši vienkāršā situācijā raidot bumbiņu tīklā. Turpinājumā Gulbis bija pārāks arī piektajā un sestajā geimā, vēlreiz nobreikojot argentīnieti. Septītajā geimā Gulbis atguva breikbumbu un noslēdza setu ar 6-1.

Otrajā setā Gulbim pamatīgs pārbaudījums bija ceturtais geims, kurā pēc smagas cīņas tomēr izdevās izvairīties no breika un panākt 2-2.

Gulbis ATP rangā ieņem 19.vietu, bet viņa šīs dienas pretinieks atrodas 45.pozīcijā.

Gulbim šī jau kļuvusi par sekmīgo sezonu karjerā, kaut pagaidām tā ir tikai pusē. Trešdien Gulbis astoto reizi šosezon sasniedza ATP turnīra ceturtdaļfinālu, kas viņam iepriekš nebija izdevies, bet nu viņš jau otro reizi šogad sasniedzis sacensību finālu.

Šogad latvietis uzvarējis 26 no 36 ATP līmeņa mačiem, izcīnot vienu titulu. ATP čempionu rangā, kurā tiek vērā tikai šogad nopelnītie punkti, Gulbis pašlaik atrodas 11.vietā.

Gulbis sacensībās izlikts ar otro numuru, kas viņam deva brīvu pirmo kārtu, otrajā kārtā viņš ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-1 uzvarēja slovāku Martinu Kližanu, bet ceturtdien ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 6-3, 3-6, 7-6 (7:5) pieveica sev labi zināmo krievu Dmitriju Tursunovu. Savukārt pusfinālā Latvijas labākais tenisists ar 6-0, 6-3 pārliecinoši uzvarēja pagājušā gada turnīra čempionu Alvertu Montanjesu no Spānijas.

Par fināla sasniegšanu Gulbis nopelnījis 150 ATP ranga punktus.

Arī del Bonisam šīs būs otrais fināls šogad - vēl martā viņš triumfēja Sanpaulu " ATP World Tour 250" sērijas tenisa turnīrā.

Kopumā argentīnietis šosezon uzvarējis 15 no 27 mačiem, bet šī turnīra pirmajā kārtā ar septīto numuru izliktais tenisists ar 7-5, 6-3 pieveica Mihailu Kukuškinu no Kazahstānas, bet pēc tam ar 6-2, 6-4 uzvarēja arī francūzi Polu-Anrī Matjē. Savukārt trešajā kārtā del Boniss negaidīti ar 6-4, 5-7, 7-6 (8:6) pārspēja turnīra galveno favorītu Džonu Isneru, bet piektdien pusfinālā viņš ar rezultātu 6-2, 6-4 uzvarēja ar ceturto numuru izlikto francūzi Žilu Simonu.

Gulbis un del Boniss iepriekš savā starpā nav tikušies.

Gulbis tik augstu kādā ATP turnīrā bija izlikts pirmoreiz karjerā. Gulbis un Isners ir vienīgie no pasaules ranga labāko divdesmitnieka spēlētājiem, kas šonedēļ piedalās sacensībās.

Pagājušajā nedēļā latvietis startēja Romas "Masters 1000" sērijas sacensībās, kur tika līdz trešajai kārtai jeb astotdaļfinālam.

Gulbis iepriekš vienīgo reizi Nicā spēlēja 2011.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet pērn šajā nedēļā latvietis turnīros nepiedalījās, tādēļ ranga punkti viņam nebija jāaizstāv.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009