18.03.2015. 00:42
Vietu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā otrdien nodrošināja Spānijas kluba Madrides «Atletico» futbolisti, kuriem pēcspēles 11 metru sitienu sērijā izdevās pieveikt Vācijas komandu Leverkūzenes «Bayer». Vietu turnīra ceturtdaļfinālā tikmēr nodrošināja arī «Monaco» vienība no Francijas.

• Ronaldu pasūtījis Madrides «Real» līdzjutējus vakar
  • Mourinju: Nebijām pelnījuši sasniegt Čempionu līgas ceturtdaļfinālu 2015. g. 12. marts

Duelis Madridē pēc pamatlaika un papildlaika noslēdzās ar 1:0 (1:0, 1:0) par labu «Atletico», bet pēcspēles sitienu sērijā uzvaru mājiniekiem nodrošināja Fernando Torresa precīzais sitiens.

Astotdaļfināla pirmajā spēlē pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas fināliste «Atletico» izbraukumā cieta neveiksmi ar 0:1, taču Spānijas komandai šo vienu vārtu deficītu atbildes spēlē izdevās atspēlēt jau 27.minūtē, kad, mājiniekiem veicot pirmo sitienu pa vārtiem, rezultātu šajā cīņā atklāja Mario Suaress. Pirmā puslaika izskaņā spānim bija vēl viena lieliska iespēja gūt vārtus, taču viņa mēģinājums iekarot pretinieku vārtus bija nesekmīgs.

Tiesa, jau cīņas 22.minūtē Madrides klubam bija jāveic piespiedu maiņa, kad savainojumu guva «Atletico» vārtsargs Migels Moja. Viņa vietā nāca vien 22 gadus vecais slovēnis Jans Oblaks.

Pamatlaikā neviena no komandām vārtus vairs neguva, tāpēc duelis turpinājās pagarinājumā. Diezgan nervozē gaisotnē nevienai no vienībām neizdevās izcelties arī papildus 30 minūtēs, līdz ar to šī dueļa liktenis tika izšķirts pēcspēles 11 metru sitienos, kur uzvaru «Atletico» komandai nodrošināja Torress.

Zīmīgi, ka «Atletico» līdz šim vēl ne reizi Eirokausos nebija izdevies uzvarēt 11 metru sitienu sērijā.

Abas komandas savā starpā spēlēja 2010./11.gada sezonas Eiropas līgas grupu turnīrā, kur abi mači beidzās ar rezultātu 1:1. Kopš 2002.gada fināla «Bayer» tā arī nav spējuši pārvarēt astotdaļfinālu, kuros to apstādināja tādi klubi kā «Liverpool», «Barcelona» un Parīzes «Saint-Germain».

Savukārt «Atletico» pirmo reizi kluba vēsturē divus gadus pēc kārtas ir sasnieguši UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēles. Lai gan daudzi komandu šīs sezonas rādītāji komandām ir līdzīgi, tomēr grupu turnīrā Spānijas klubs ir spējis gūt uz pusi vairāk vārtus - «Atletico» sešās spēlēs 14 vārti, turpretī «Bayer» septiņi rezultatīvi sitieni.

Tikmēr par nelielu brīnumu neparūpējās Anglijas komanda Londonas «Arsenal», kas otrdien izbraukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja Francijas čempionāta komandu «Monaco». Divu spēļu summā tika fiksēts neizšķirts 3:3, taču turnīra ceturtdaļfinālu sasniedza «Monaco», kas viesu laukumā guva vairāk vārtus.

Atbildes duelī «Arsenal» komandu 36.minūtē vadībā izvirzīja Francijas izlases uzbrucējs Olivjē Žirū, kuram šie bija jau septītie vārti pēdējās astoņās spēlēs, kopā skaitot visus turnīrus, kuros Londonas vienība piedalās.

Otrajā puslaikā Anglijas vienības izredzes uz vismaz trīs vārtu guvumiem šajā mačā palielināja uz maiņu Ārons Remzijs, gūstot vārtus 79.minūtē. Atlikušajās minūtēs «Arsenal» mērķtiecīgi centās iekarot «Monaco» vārtus, taču tas viņiem neizdevās, kā rezultātā Londonas klubs izstājās no šīs sezonas UEFA Čempionu līgas turnīra.

Iepriekšējā spēlē par sensāciju parūpējās «Monaco», kas izbraukumā ar 3:1 uzvarēja «Arsenal».

Labāka gūto vārtu statistika grupu turnīrā bija Londonas klubam, kuram sešās spēlēs 15 precīzi raidījumi, turpretī «Monaco» tikai četri. «Arsenal» - tāpat kā pašeizējā čempione Madrides «Real» no Spānijas - turnīra izslēgšanas spēles ir sasniegusi ikreiz kopš 2003./04.gada sezonas. Nu jau pēdējās piecās sezonās gan klubam nav izdevies pārvarēt astotdaļfinālu.

Turpretī «Monaco» vienība nebija sasniegusi UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēles kopš 2004./05.gada sezonas, kad astotdaļfinālā komandu apstādināja Nīderlandes klubs Eindhovenas PSV.

Čempionu līgas ceturtdaļfinālu izdevās sasniegt pašreizējai trofejas glabātajai Madrides «Real» no Spānijas, kas atbildes spēlē savā laukumā ar 3:4 aizraujošā duelī piekāpās Vācijas klubam Gelzenkirhenes «Schalke 04», taču divu spēļu summā bija pārāka ar 5:4.

Savukārt, Francijas futbola klubs Parīzes «Saint-Germain» aizraujošā mačā viesos pagarinājumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:0, 1:1) pret Londonas «Chelsea» vienību no Anglijas un sasniedza turnīra ceturtdaļfinālu, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem, jo pirmā astotdaļfināla spēle noslēdzās neizšķirti 1:1.

Tikmēr Vācijas klubs Minhenes «Bayern» savās mājās ar rezultātu 7:0 sagrāva Doņeckas «Šahtar» komandu no Ukrainas un ar tādu pašu rezultātu uzvarēja divu spēļu summā.

Ceturtdaļfinālu sasniegusi arī Portugāles komanda «Porto», kam divu spēļu summā gana pārliecinoši ar 5:1 izdevās pieveikt Šveices vienību «Basel».

Citos pirmajos astotdaļfināla dueļos Spānijas klubs «Barcelona» izbraukumā ar rezultātu 2:1 pārspēja Anglijas čempioni Mančestras «City», bet Turīnas «Juventus» savā laukumā ar 2:1 bija pārāka par šosezon blāvi spēlējošo Dortmundes «Borussia» komandu no Vācijas. Šīs vienības ceturtdaļfinālistu noskaidros 18.martā.

Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.