12.05.2014. 00:59
Madrides klubs «Atletico» svētdien nespēja izmantot iespēju priekšlaicīgi nodrošināt valsts čempionu titulu, tomēr arī pirms noslēdzošās čempionāta kārtas tas paliek kā galvenais pretendents uz uzvaru kopvērtējumā.

«Atletico» komanda savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar «Malaga» komandu, kamēr tās tuvākie sekotāji un pašreizējie valsts čempioni «Barcelona» viesos cīnījās 0:0 (0:0) ar «Elche» vienību, līdz ar to arī paši neizmantojot iespēju mainīt situāciju kopvērtējuma galvgalī.

Madrides klubs aizvadītajā spēlē bija tuvu zaudējumam, tomēr no izgāšanās to 74.minūtē glāba beļģu aizsargs Tobijs Alderveirelds, kurš panāca neizšķirtu 1:1. Pēdējās mača minūtes mājinieki spēlēja vairākumā, tomēr nespēja to pārvērst vēl vienos gūtos vārtos.

Savukārt «Barcelona» neizšķirti cīnījās otrajā čempionāta spēlē pēc kārtas, bet pēdējos septiņos mačos visos turnīros tā uzvarējusi vien divreiz.

Šie rezultāti nozīmē, ka kārtu pirms sezonas beigām «Atletico» pār «Barcelona» saglabā trīs punktu pārsvaru. Pēdējā kārtā Madrides kluba pārstāvji viesosies tieši pie pašreizējiem valsts čempioniem.

Ja «Barcelona» 18.maija spēlē tiks pie uzvaras, tā kļūs par čempioni, jo tai ir labāki rādītāji šīs sezonas savstarpējos mačos ar «Atletico» futbolistiem.

Savukārt no cīņas par čempionu titulu svētdien izstājās šīs sezonas UEFA Čempionu līgas finālisti Madrides «Real», kas viesos ar 0:2 (0:1) zaudēja Vigo klubam «Celta».

Kārtu pirms turnīra beigām «Atletico» tikuši pie 89 punktiem 37 spēlēs, bet par trim punktiem mazāk ir «Barcelona» klubam, kamēr 84 punktus iekrājusi Madrides «Real». Tikmēr ceturto vietu sezonas noslēguma kopvērtējumā ar 69 punktiem garantējusi Bilbao «Athletic» komanda, kas līdz ar to pēc 16 gadu pārtraukuma atgriezīsies UEFA Čempionu līgas sacensībās.

Vietu spēcīgāko komandu līgā jau zaudējusi Seviljas «Real Betis» komanda, bet pārējās divas noskaidrosies vien pēdējā kārtā. Savukārt otrajā līgā vēl neviena komanda ceļazīmi uz augstāko līgu nav nodrošinājusi.