16.11.2017. 11:03

Peru kvalifikācijas pirmo posmu aizvadīja spēcīgajā Dienvidamerikas zonā, kur pirmās četras vietas un ceļazīmes garantēja Brazīlija, Urugvaja, Argentīna un Kolumbija.

Pirmā spēle aizritēja Jaunzēlandes laukumā, kur vietējā futbola izlase neizdarīja nevienu sitienu pa vārtiem, bet demonstrēja disciplinētu futbolu, kā rezultātā Peru nespēja gūt vārtus un galarezultātā tika fiksēts bezvārtu neizšķirts 0:0.

Savā laukumā Peru ieguva vēl izteiktāku pārsvaru bumbas kontrolē, Jaunzēlande pirmajā puslaikā atkal netika līdz sitieniem pa vārtiem, bet Peru vienīgais precīzais sitiens puslaikā padevās 30. minūtē, kad izcēlās Džefersons Farfans (1:0).

Otrajā puslaikā no bumbas kontroles viedokļa spēle nedaudz izlīdzinājās, bet Jaunzēlandei pietrūka talanta uzbrukumā, kā rezultātā Peru vārtu drošība netika apdraudēta, bet 65. minūtē Kristians Ramoss dubultoja savas komandas pārsvaru, gūstot pēdējos vārtus šajā mačā - 2:0.

Jāpiebilst, ka Peru valstsvienība Pasaules kausa finālturnīram nebija kvalificējusies kopš 1982. gada. Kopumā Peru finālturnīrā piedalīsies piekto reizi (pirms tam arī 1930., 1970. un 1978. gadā).