23.07.2015. 12:28
Neilgi pēc Formula 1 sacīkšu braucēja Žila Bjanki nāves atklātībā nonākuši dati par 2014. gada Japānas "Grand Prix" notikušās traģiskās avārijas apstākļiem.

Šonedēļ gaidāmā Ungārijas "Grand Prix" izcīņa tiks aizvadīta sērīgā gaisotnē, jo daudzi no F1 pilotiem tikko ir atgriezušies no Bjanki bērēm, kas notika viņa dzimtajā pilsētā Nīcā. Jau ziņots, ka Bjanki no dzīves šķīrās pēc deviņiem komā pavadītiem mēnešiem.

Vācu izdevumam "Auto Motor und Sport" izdevies iegūt datus no pērn Suzukas trasē notikušās Bjanki avārijas, kad franču sportists izlidoja no trases un ietriecās tur esošajā traktorā. Tiek ziņots, ka sadursmes brīdī Bjanki ātrums bijis 126 km/h, bet trieciens pa viņs ķiveri - 254 "G" spēkus liels, kas ir ārkārtīgi daudz.

Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Institūta tehniskais padomnieks Endijs Mellors, raksturojot šādu triecienu, apgalvo, ka "tas ir kā nomest automobili no 48 metru augstuma". Līdz ar to faktiski ir pat brīnums, ka sportistam izdevās nenomirt notikuma vietā un vēl deviņu mēnešu garumā cīnīties par savu dzīvību ārstu uzraudzībā.

F1 komandas Budapeštā dažādā veidā izrādīs piemiņu mūžībā aizgājušajam Žilam Bjanki. "Manor" komandas formulu sānus šajās sacensībās rotās uzraksti "Jules" (Žils), bet "Ferrari" īpašā veidā paredzējuši dekorēt savu garāžu.

Žila Bjanki vēlēšanās bijusi, lai viņa ķermeni pēc nāves kremē un pīšļus izkaisa jūrā Francijas piekrastē...

Izmantotie resursi:INAUTONEWSVeikot.lv, SIA Veikot.lv, SIA R.Feldmaņa 8, Rīga, LV-1014
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties