02.04.2015. 16:50
Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentam Tomasam Baham tiks piešķirti 225 000 eiro gadā dažādu izmaksu segšanai, ceturtdien paziņoja SOK.Kā SOK norādīja paziņojumā, organizācija pirmo reizi publisko maksājumus valdes locekļiem...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kā SOK norādīja paziņojumā, organizācija pirmo reizi publisko maksājumus valdes locekļiem "ar mērķi nodrošināt pilnīgu caurskatāmību".

Vairāk nekā 115 valdes locekļi un goda biedri gadā saņems 7000 dolāru (6475 eiro), kā arī tiks segtas viņu komandējumu izmaksas 450 dolāri (416 eiro) dienā. Tikmēr izpildkomitejas locekļu dienasnauda būs 900 dolāri (832 eiro).

Lai gan SOK prezidents Bahs pilda pienākumus un ir komandējumos visa gada garumā, organizācijas ētikas komisija norādījusi, ka "prezidentam nevajadzētu saņemt ne ikgadējo maksājumu, ne dienasnaudu".

Tā vietā, lai segtu prezidenta maksājumus, kuri saistīt ar pienākumu izpildi, ētikas komisija noteikusi ikgadēju samaksu 225 000 eiro apmērā.

Kā norādīja komisijas priekšsēdētājs Josofs Ndiaje, "šī rīcība ietaupīs SOK līdzekļus, kā arī veicinās caurskatāmību".

Jaunā SOK atalgojuma politika tika pieņemta šī gada februārī.

Prezidenta amatā Bahs tika ievēlēts 2013.gada septembrī, nomainot Žaku Rogu, kurš vadītāja pienākumus pildīja 12 gadus.

Bahs 1976.gadā Monreālā izcīnīja olimpisko zelta medaļu paukošanā, bet 1991.gadā viņš kļuva par SOK biedru, vēlāk trīs reizes uzņemoties SOK viceprezidenta pienākumus. Viņš allaž sevi pasniedzis kā sportistu tiesību aizstāvi, turklāt 1980.gadā pirms vēsturiskā Olimpiādes boikota tieši Bahs bija Rietumvācijas delegācijas galvenais runasvīrs.Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties