24.01.2015. 17:09
Šodien Antholcā (Itālija), kur norisinās Pasaules kausa izcīņas 6. posms biatlonā, 10 kilometru iedzīšanā sievietēm uzvaru izcīnīja sprinta uzvarētāja Darja Domračeva (Baltkrievija). Otro vietu izcīnīja Krievijas biatloniste Darja Virolainena. Neskatoties uz pieciem soda apļiem, trešo vietu sasniegt spēja Kaisa Mekereinena (Somija).

Sprintā uzvarēja Darja Domračeva (Baltkrievija), kura šāva nekļūdīgi un bija visātrākā distancē. Vienu reizi šaušanā kļūdījās Kaisa Mekereinena (Somija), kura izcīnīja otro vietu sprintā. Abas galvenās favorītes iedzīšanu varēja sākt ar ļoti pieklājīgu pārsvaru pār tuvākajām sekotājām. Pirms sacensībām bija skaidrs – ja abas daudz nekļūdīties šaušanā, tad pārējām atliks vien cīņa par trešo vietu.

Cīņā par vietu uz goda pjedestāla reālākās pretendentes bija Itālijas biatloniste Karina Oberhofere (piektā sprintā, bet slēpojumā zaudēja tikai abām līderēm), vāciete Laura Dālmeiera (trešā sprintā), čehiete Veronika Vītkova (16.) un Vācijas biatloniste Franciska Proisa (9.).

Pirmajā šaušanā vienreiz kļūdījās Domračeva, taču sacensību vadību saglabāja, jo tuvākā sekotāja Mekereinena divreiz bija neprecīza. Precīzi šāva Karina Oberhofere, Jana Gerekova (Slovākija), Laura Dālmeiera, Franciska Hildebranda (Vācija) un Veronika Novakovska-Zemņaka (Polija), kļūstot par sacensību līderes tuvākajām sekotājām. Mekereinena atkrita uz astoto pozīciju.

Otrajā aplī Mekereinena apdzina vienu konkurenti pēc otras, uz otro šaušanu ierodoties jau kopā ar vairākām biatlonistēm, kas sekoja Domračevai. Domračeva otrajā šaušanā bija pilnīgi precīza. Pilnīgi precīza atkal bija Valentīna Semerenko (Ukraina), pakāpjoties uz otro vietu (+39 sekundes). Mekereinena šoreiz nekļūdījās, šautuvi atstājot trešajā pozīcijā. Vēl labāko sešiniekā Gerekova, Doroteja Vīrere (Itālija), kura startēja 18, un Darja Virolainena (Krievija). Oberhofere kļūdījās vienreiz, atkrītot uz devīto vietu, Dālmeierai divas kļūdas.

Trešajā šaušanā nekļūdīga bija Domračeva, kamēr tuvākās sekotājas bija spiestas veikt soda apļus, kas ļāva pārsvaru palielināt jau līdz 50 sekundēm. Uz otro vietu pakāpās Virolainena, uz trešo – Vīrere (abām 15/15 šaušanā). Mekereinena kļūdījās vienreiz, atkāpjoties uz ceturto vietu, divreiz kļūdījās Valentīna Semerenko (astotais rezultāts).

Domračeva ceturtajā šaušanā nekļūdījās (kopumā šaušanā šodien 19/20), pārsvaru palielinot līdz vairāk nekā minūtei. Vienu soda apli nopelnīja Virolainena, šautuvi atstājot otrajā vietā, bet labāko trijniekā ielauzās Hildebranda, kura šoreiz bija precīza. Mekereinena divreiz bija neprecīza, atkāpjoties uz ceturto vietu. Divreiz kļūdījās Vīrere.

Domračeva izcīnīja 25. uzvaru augstākā līmeņa individuālajās sacensībās. Otro vietu izcīnīja Virolainena, kura labāko trijniekā iepriekš bijusi tikai vienreiz. Labāko trijnieku noslēdza Mekereinena, kura pēdējā līkumā pa ārmalu aizgāja garām Hildebrandai. Vēl labāko sešiniekā Marija Dorēna-Abēra (Francija) un Sjūzena Danklī (ASV).