15.08.2015. 00:48
Ar fantastisku rezultātu noslēgusies Spānijas Superkausa pirmā finālspēle. ''Athletic Bilbao'' savā laukumā prata gūt vārtus no centra, Arics Aduriss nodrošināja sev ''hattrick'' un visā spēlē Basku zemes lielākās pilsētas klubs sagrāva pagājušajā sezonā dominējušo ''Barcelona'' ar 4:0. Atbildes spēle jau 17. augustā katalāņu mājvietā.

Spānijas Superkauss, atšķirībā no pārējām Eiropas futbola lielvalstīm, tiek izspēlēts divu spēļu summā. Šī būs 25. reize, kad tiks noskaidrots šīs trofejas īpašnieks, un tajā parasti sacenšas Karaļa kausa un ''La Liga'' uzvarētājas. ''Barcelona'' pagājušajā sezonā nevienam citam šos titulus neatstāja, līdz ar to šovakar tiksies ar kausa finālisti ''Athletic Bilbao''.

Jau ar spēles pirmajām sekundēm ''Barcelona'' ieguva milzīgu teritoriālo pārsvaru, taču saspēle pārsvarā notika savā aizsardzības zonā, jo tuvāk saviem vārtiem ''Athletic'' spēlēja ļoti disciplinēti. Laukumā netrūka daudz nelielu pārkāpumu, un praktiski ar katru tiesneša lēmu neapmierināta bija mājinieku publika. 11. minūtē sāka veidoties haoss ap ''Barcelona'' vārtsarga Marka Andrē ter Štēgena vārtiem. Iemesls bija vārtsarga neveiksmīga spēle savu vārtu tuvumā, pēc kā ''Athetic'' vairākas reizes bīstami pietuvojās viesu cietoksnim, bet vienā no epizodēm pēc Havjera Eraso sitiena mirkli vēlāk glāba jau pats vārtsargs.

13. minūtē ter Štēgens parūpējās par vēl vienu iespēju mājiniekiem - vārtsargs ar galvu, izejot no soda laukuma, centās izsist bumbu tālāk no savu vārtu tuvumu, bumba nonāca centrā, kur to veikli savāca Mihels Sanhosē un uzreiz izdarīja sitienu pa vārtiem, kur vēl nebija atgriezies ter Štēgens (1:0). Arī turpinājumā ''Athletic'' spēlēja uz pretuzbrukumiem, kuri brīžiem izveidojās ļoti dzēlīgi, pie tam nebija nekādas pārliecības ''Barcelona'' aizsardzībā. Labākais sitiens viesiem izdevās jau kompensācijas laikā, kad brīvsitienu no metriem 23 izpildīja Lionels Mesi, bumba tika griezta tuvajā augšējā stūrī, tomēr izcili nospēlēja ''Athletic'' vārtsargs Gorka Irazioss.

49. minūtē soda laukumā izcilā sitiena pozīcijā nonāca Pedro, kurš arī itin veiksmīgi sita, taču bumba trāpīja pa pārliktni. Mazliet vēlāk Luiss Svaress soda laukuma iespēlēja Mesi, tas sita ar pirmo pieskārienu, bet noreaģēt paspēja Irazioss. ''Neiesit tu, iesit tev!'' 53. minūtē pēc centrējuma no kreisās malas pretkustībā ter Štēgenu noķēra Arics Aduriss un ar galvu ieraidīja bumbu vārtu tīklā - 2:0. 63. minūtē bumba vēlreiz veiksmīgi soda laukumā nonāca pie Adurisa - sitiens tālajā stūrī un 3:0.

Šovs turpinājās vēl pēc dažām minūtēm - pēc stūra sitiena pie ''Barcelona'' vārtiem Dani Alvešs pretinieku nogāza soda laukumā, un tiesnesis piešķīra 11 metru sitienu. Noformējot sev ''hattrick'', Aduriss pārliecinoši bumbu ietrieca vārtu apakšējā stūrī - 4:0. Nākamās aptuveni septiņas minūtes mājinieki turpināja uzbrukt aktīvi, taču tad potenciāli labi uzbrukumi veidojās ''Barcelona'' - sitieni vārtu rāmī gan nesekoja. Katalāņu pārsvars spēles noslēdzošajā daļā bija itin liels, taču ''Athletic'' prata noturēt komfortablo 4:0 pirms atbildes spēles.

Athletic Bilbao - Barcelona 4:0 (1:0)Vārti: Sanhosē 13' Aduriss 53' 62' 68'

Jau 17. augustā komandas tiksies ''Barcelona'' mājvietā.