20.01.2017. 23:00

Rafaels Nadals pagājušā gada martā Indianvelsā ar lielu veiksmes palīdzību izvairījās no zaudējuma mačā pret Aleksandru Zverevu, toreiz jauno vācu talantu uzvarot ar 6:7(8), 6:0, 7:5. Mačā dominējušajam Sašam tikai pamatīga neveiksme liedza gūt panākumu – viņam 3. setā, pie rezultāta 5:3 servējot par uzvaru mačā, bija mačbumba, kuras izspēlē atlika tik vien, kā precīzi nospēlēt pie tīkla, bet viņš kļūdījās "volley" izpildījumā, bumbiņu raidot tīklā. Jaunais Zverevs tūlīt iespaidīgi salūza, zaudējot 20 no mača pēdējām 24 izspēlēm!

Abi tenisisti sestdien sacentīsies otro reizi, tiekoties "Australian Open" 3. kārtas duelī. Zverevs jau četras reizes ir apspēlējis Top 10 spēlētājus (Rodžeru Federeru, Tomāšu Berdihu, Stenu Vavrinku un Dominiku Tīmu), bet "Grand Slam" turnīros viņam tas gan vēl nav bijis pa spēkam.

Viena no turnīra sestās dienas gaidītākajām spēlēm solās būt Grigora Dimitrova un Rišāra Gaskē tikšanās. Francūzis dominējis savstarpējos dueļos, esot vadībā ar 5-1. Viņš uzvarēja pirmajās piecās cīņās, bet Dimitrovs oktobrī Šanhajā beidzot svinēja pirmo uzvaru pār Rišāru. Bulgārijas labākais tenisists šobrīd lepojas ar septiņu uzvaru sēriju, pirms Melburnas uzvarot Brisbenas turnīrā.

Johanna Konta pirmoreiz sacentīsies ar Karolīnu Vozņacki, mēģinot gūt jau astoto uzvaru pēc kārtas. Konta pirms došanās uz Melburnu kļuva par čempioni Sidnejā. Britu pirmā rakete kopš negaidītā zaudējuma sezonas pirmajā nedēļā Šeņdžeņas pusfinālā Kateržinai Sinjakovai pretinieces nav žēlojusi, uzvarot jau 14 setos pēc kārtas! Un nevienā no šiem setiem sāncenses nav spējušas uzvarēt vairāk par pieciem geimiem.

Konta pirms gada Melburnā tika līdz pusfinālam, kur, neskatoties uz dominēšanu, zaudēja aizsardzības tenisa spēlētājai Andželikei Kerberei. Tagad Kontas agresīvajam uzbrukuma tenisam būs pārbaudījums pret citu atsišanās tenisa speciālisti Vozņacki personā. Arī Karolīna šonedēļ pirmajos divos mačos setus nav zaudējusi, taču arī nav saskārusies ar nopietnu pretestību, jo ne Arina Rodionova, nedz arī Donna Vekiča par draudīgām spēlētājām nav uzskatāmas.

Šodienas programma atrodama šeit. Turnīru rādi abi Eurosport kanāli.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230