08.07.2016. 14:24
Futbola kluba „Ventspils” galvenais treneris Pols Ašvorts pēc iekļūšanas Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā atzina, ka Fēru salu komanda „Vikingur” spēlējusi rupji un pelnīti saņēmusi bargu sodu divu sarkano kartīšu izskatā. Ašvorts arī bija optimistisks par nākamo kārtu, kurā būs jātiekas ar Skotijas „Aberdeen”, un izvairījās nosaukt, kurš šajā duelī būs favorīts.

„Prieks par uzvaru un „Ventspils” tikšanu tālāk Eiropas līgā,” kluba mājaslapā citēts Pols Ašvorts. „Katrs Eirokausu mačs ir īpašs notikums mūsu līdzjutējiem, un ceru, ka iepriecinājām viņus. Labi zinājām, ka atbildes mačs Fēru salās būs grūts. Tie tomēr ir Eirokausi! Šeit visi pretinieki ir spēcīgi, nav svarīgi, kādu valsti viņi pārstāv.”

„Spēle sanāca ļoti asa, bija daudz cīņas,” turpināja Ašvorts. „Pirmajā puslaikā nesanāca viss, ko vēlējāmies, „Vikingur” radīja savus momentus, uzturēja spriedzi. Paldies futbolistiem, ka izturēja un neielaida. Puslaika pārtraukumā ieviesām korekcijas, bet pēc pilnīgi taisnīgi piespriestajiem noraidījumiem mums vairs problēmu nebija. Jāizceļ arī tas, ka „Ventspils” futbolisti līdz pat spēles beigām darbojās disciplinēti un nesapelnīja liekas dzeltenās kartītes.”

„2:0 ir lielisks rezultāts, it sevišķi izbraukuma mačam. Nešaubos, ka vairākumā mēs varējām spēlēt vēl asāk un iesist vairāk, taču mani vairāk satrauca kas cits. Svarīgi bija nenopelnīt brīdinājumus, kuru dēļ nākamajā kārtā kāds varētu nespēlēt diskvalifikācijas dēļ.”

Ašvorts piekrita, ka „Vikingur” spēlējuši ļoti rupju futbolu, taču neslēpa, ka viņa komanda tam bijusi gatava: „Jau gaidījām tādus izgājienus no pretiniekiem, viņi mūs ar savu rupjību nepārsteidza. „Vikingur” pietrūka disciplīnas, kamēr mēs pratām domāt tikai par futbolu.”

Ašvortam tika vaicāts, vai viņš nešaubījies par vārtu guvumu, ņemot vērā, ka būtu derējis arī neizšķirts 0:0. „Vārtu guvumam jau vienmēr vajadzīga veiksme,” atbildēja Ašvorts. „Pirmajā puslaikā fērieši trāpīja pa vārtu pārliktni. Tobrīd viņiem veiksme nesmaidīja. Taču jāatceras arī spēle Ventspilī, kad netaisnīgi neieskaitīja Alana Siņeļņikova vārtu guvumu. Uzskatu, ka bijām pelnījuši vārtu guvumus, un pēc nokļūšanas vairākumā par to vairs nemaz nešaubījos.”

Īpašas uzslavas tika uzbrucējam Ģirtam Karlsonam, kuru Ašvorts nosauca par labāko vārtu guvēju Latvijas Virslīgā un pauda cerību, ka arī Eiropas līgā viņš varētu ieņemt vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Pēc pirmās kārtas Karlsons ar trim gūtajiem vārtiem ir dalītā trešajā līdz astotajā vietā, bet divi spēlētāji guvuši pa četriem vārtiem. Nākamā kārtā „Ventspili” un Karlsonu sagaida duelis ar skotu „Aberdeen”.

„Domāju, ka būs lieliskas spēles,” pretinieku vērtēja Ašvorts. „”Aberdeen” ir klubs ar slavenu vārdu, spēcīgs un pazīstams. Protams, ka man kā britam būs interesanti spēlēt pret skotu komandu. Mūs sagaida lieliska futbola atmosfēra, tribīnēs izbraukuma mačā varētu būt vismaz 15 tūkstoši skatītāju. Tā būs laba pieredze manai komandai. Kurš ir favorīts? Tas nav svarīgi. Svarīgi ir tas, kurš uzvarēs divu spēļu summā.”

Ašvorts norādīja, ka redzējis „Aberdeen” pirmo EL spēli pret Luksemburgas „Fola” (3:1), bet drīzumā plāno noskatīties arī vakardienas maču, kurā „Aberdeen” zaudēja ar 0:1. „Visi kļūdās, tā ka nekas nav neiespējams arī mūsu pārī. Galvenais, lai nospēlējam savā labākajā līmenī,” sacīja Ašvorts, kura komandu svētdien sagaida Virslīgas mačs pret RFS. „Ventspils” treneris atzina, ka nepieciešams rūpīgi noskaņoties šai spēlei, jo Eirokausi paņem daudz spēku un emociju, taču šoreiz uzvara varētu izrādīties laba motivācija.

Izmantotie resursi:FK Ventspils

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]