21.09.2016. 07:24
Ar uzvaru pār ASV izlasi (4:2) vietu Pasaules kausa izcīņas pusfinālā nodrošināja turnīra mājiniece Kanāda, kamēr ASV zaudēja arī teorētiskas izredzes apsteigt Eiropas izlasi.

A apakšgrupā ASV izlasei šonakt bija izšķirošā spēle, jo tikai uzvara varēja viņiem saglabāt izredzes uz izkļūšanu no grupas. Taču uzvarēt neizdevās, līdz ar to jau šobrīd skaidrs, ka ASV un Čehija paliks aiz borta, pēdējā spēlē noskaidrojot trešās vietas ieguvēju, bet Kanāda un Eiropas valstu izlase spēlēs pusfinālā. To, kura izlase uzvarēs apakšgrupā un pusfinālā cīnīsies ar otras grupas otro vietu, noskaidros Kanādas un Eiropas mačs.

ASV izlases vārtos šonakt atkal stājās Džonatans Kviks, bet sastāvā bija iekļauti pirmā mača rezervisti Kails Palmjēri un Dastins Baflins. Pēc sausā 0:3 pret Eiropas izlasi šoreiz amerikāņiem izdevās savu rēķinu atklāt visai ātri, izvirzoties vadībā jau piektajā minūtē pēc Raiena Makdonā acīgi savāktās ripas vārtu priekšā. Interesanti, ka Kanādas treneris Maiks Bebkoks jau pēc sagrāves pār Čehiju (6:0) bija neapmierināts ar savas komandas sniegumu spēles ievadā un bija solījis uzlabojumus.

Taču Kanādas prettrieciens nebija ilgi jāgaida – sešu minūšu intervālā līdz perioda vidum ar Meta Dušeina un Korija Perija pūlēm bija panākts jau 3:1 Kanādas labā. Dušeins pirmos vārtus guva pēc veiksmīgi savāktas ripas vārtu priekšā pēc partnera Marka Eduāra Vlasiča metiena, bet 14 sekundes pēc tam ripa ielidoja vārtus pēc atsitiena pret Perija gurnu. Vārtu guvums tika pārbaudīts ar video atkārtojuma palīdzību un atzīts par pareizu. Savukārt 13. minūtē ar Breta Bērnsa pūlēm ripa izslīdēja starp ASV aizsardzību un veiksmīgi nokļuva pie Dušeina, kurš palika viens pret vārtsargu un eleganti viņu apspēlēja.

Otrā perioda vidū Kanāda guva vēl vienus vārtus, ko ASV bija gatava apstrīdēt, taču trenera izaicinājums jeb iespēja pieprasīt video atkārtojumu bija iztērēta jau iepriekš. Pēc Džona Tavaresa piespēles ātrajā uzbrukumā ripa atsitās pret kanādieša Patrīsa Beržerona un ASV spēlētāja Makdonā slidām un ieslīdēja vārtos. Pēdējais ripu gan skāra Makdonā, līdz ar to vārtu guvumam vajadzētu tikt ieskaitītam arī pēc video atkārtojuma, bet par vārtu guvēju tika atzīts Beržerons.

Sev nepatīkamo rezultātu 1:4 ASV izlasei izdevās labot tikai pašā mača izskaņā, kad Praisu vēlreiz pārspēja Tīdžejs Ošī, taču tuvāk par 2:4 amerikāņi vairs netiks. Praiss izcēlās ar 34 atvairītiem metieniem no 36. Kanādas izlase spēlē kopā nopelnīja sešas soda minūtes, un četras no tām bija par laika vilcināšanu jeb ripas izmešanu no laukuma. Četras no sešām soda minūtēm šoreiz otro vārtu guvēja Perija rēķinā. ASV izlasē savukārt ar 28:20 nospēlētām minūtēm izcēlās aizsargs Raiens Saters, bet izlases līderis Patriks Keins nospēlēja uzbrucējam iespaidīgās 21:16 minūtes, izceļoties ar rezultatīvu piespēli pirmo vārtu guvumā.

Vārti: 4:22 Makdonā (Stepans, Keins) 0:1, 5:51 Dušeins (Vlasičs, Torntons) 1:1, 6:05 Perijs (Kutūrs, Teivzs) 2:1, 12:07 Dušeins (Bērnss) 3:1, 28:50 Beržerons (Tavaress, Pjetrandželo) 4:1, 57:28 Ošī (van Rīmsdaiks, Pavelskis) 4:2Metieni: 34:36Soda minūtes:6:6Vārtsargi: Kerijs Praiss – Džonatans Kviks