03.07.2014. 12:31
Nepieredzētā uzmanība klasiskajam futbolam Amerikas Savienotajās Valstīs varētu nozīmēt pieteikšanos 2026. gada Pasaules kausa finālturnīra organizēšanai, izteikušās Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) varasvīri.

Otrdien ASV valstsvienība šobrīd Brazīlijā notiekošajā Pasaules kausa astotdaļfinālā papildlaikā ar rezultātu 1:2 atzina Beļģijas pārākumu. Izlases gaitām amerikāņi sekojuši ļoti pastiprināti un savu atbalstu komandai izteicis arī prezidents Baraks Obama.

"Tas, ko redzam Amerikas Savienotajās Valstīs, ir satriecoši," iespaidos dalījies FIFA ģenerālsekretārs Žeroms Valks. "Auditorija ir nebijusi, tā ir lielāka nekā Nacionālajai Basketbola Asociācijai. Šajā valstī ir lielākā jaunatnes futbola masveidība pasaulē, spēlē ap 20 miljoniem jaunu cilvēku. Domāju, ka pēc 2022. gada viņiem varētu būt interese sarīkot 2026. gada Pasaules kausu."

Arī FIFA prezidents Seps Blaters izteicies līdzīgi: "Interese ASV ir ļoti liela. Šis Pasaules kauss tiešām cilvēkiem interesē, un spēlētā futbola kvalitāte ir neticama."

ASV kandidēja uz 2022. gada Pasaules kausa rīkošanu, taču zaudēja Katarai. ASV federācijas pārstāvji izteikušies, ka varētu kandidēt uz 2026. gada turnīra rīkošanu, ja tikšot mainīti pieteikšanās noteikumi.

Līdz šim vienīgo reizi ASV finālturnīru rīkoja 1994. gadā. Tolaik sasniegtais vidējais spēļu apmeklējums 69 000 skatītāju klātienē stadionā joprojām ir visu laiku augstākais rādītājs.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties