25.04.2015. 18:19
Pasaules čempionātā U18 izlasēm Šveicē finālā iekļuvusi ASV izlase, kura ar 7:2 apspēlēja Kanādas jauniešus. Finālā tā tiksies ar Šveices un Somijas dueļa uzvarētājiem.

Kanādas izlase šajā turnīrā vēl nebija piedzīvojusi nevienu zaudējumu, bet visvairāk vārtus tai līdz šim bija sametusi tieši Latvijas izlase, savukārt amerikāņi atklāšanas spēlē piekāpās čempionāta neveiksminiece Krievijai. Šodienas pusfinālā ASV pirmajā periodā dominēja (metienu attiecība 15:4), taču rezultāts palika neatklāts.

23. minūtē gan to izdevās mainīt, kad vārtus guva Kleitons Kellers, taču vairākumā Kanāda uz brīdi atspēlējās, kad turnīra rezultatīvākais spēlētājs Ostons Metjūzs panāca 2:1 ASV labā. Amerikāņi otro perioda gan noslēdza, spēlējot trijatā, bet Kanāda savu iespēju neizmantoja, un saņēma triecienu noslēdzošās trešdaļas ievadā, kad Metjūzs nokārtoja jau 3:1.

Nepagāja ne pusminūte, kad ASV guva savus ceturtos vārtus un izskatījās pārņēmusi mača iniciatīvu. Kanāda gan vienus vārtus atguva, taču sekoja vēl divi ASV goli īsā mirklī, un mača 48. minūtē 6:2 tās labā. Kanāda izturēja mazākumu, taču desmit sekundes pēc tā beigām ielaida vēl vienus vārtus, kad otrreiz precīzs bija Kolins Vaits, NHL drafta pirmās kārtas kandidāts. Kanāda pēdējās desmit minūtēs vēl divreiz spēlēja mazākumā, taču rezultāts vairs nemainījās. ASV šajā mačā dominēja un izdarīja par 20 metieniem pa vārtiem vairāk nekā pretinieki (38:18).

Jāpiezīmē, ka ASV iekļuvusi U18 čempionāta finālā septīto gadu pēc kārtas un iepriekš piecos no tiem kļuvusi par čempioni, kamēr kanādiešu jaunie hokejisti otro gadu pēc kārtas apstājas pusfinālā. Otrajā pusfinālā, kurš sāksies 20:00, tiksies Somijas un Šveices izlases.