27.07.2016. 08:46
ASV basketbola izlase turpina gatavoties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, vēlreiz pārbaudes spēlē pārspējot savu gaidāmo pretinieci Ķīnu (107:57). Rezultatīvākais ar 21 punktu un 11 atlēkušajām bumbām bija Demarkuss Kazinss.

Oklendas publika jau iesildīšanās laikā ar lielākajām ovācijām sagaidīja Goldensteitas "Warriors" jaunieguvumu Kevinu Durentu, un nepilnus 28 gadus vecais uzbrucējs atdarīja ar ASV izlases pirmajiem desmit punktiem. Durents jau septītajā sekundē trāpīja tālmetienu, bet pēc tam izcēlās ar diviem dankiem un no tālās distances izprovocēja arī trīs soda metienus, trešajā minūtē panākot 10:6. Pirmo ceturtdaļu amerikāņi uzvarēja ar 31:15, otrajā ceturksnī ielaida tikai deviņus punktus (21:9, kopā 52:24) un visā spēlē bija pārāki ar 107:57.

Rezultatīvākais ar 21 punktu un 11 atlēkušajām bumbām bija Demarkuss Kazinss, kurš spēlēja 19 minūtes un 16 sekundes. Nepilnās 15 minūtēs 20 punktus iemeta Kristapa Porziņģa komandas biedrs Karmelo Entonijs, bet vēl desmit punktu robežu pārsniedza arī "Warriors" aizsargs Klejs Tompsons (15 punkti, 3p. – 4/12) un jau pieminētais Durents (13). Ķīniešiem rezultatīvākais ar 13 punktiem bija 20 gadus vecais Žou Ki, kuru šovasar ar 43. numuru draftēja Hjūstonas "Rockets".

Tā bija trešā amerikāņu pārbaudes spēle gatavošanās posmā pirms Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Vispirms Lasvegasā ASV ar rezultātu 111:74 sakāva Argentīnu, bet pēc tam Losandželosā ar 106:57 apspēlēja ķīniešus. Pēc trim dienām Čikāgā pretī stāsies Venecuēla, bet 2. augustā Hjūstonā gaidāma spēle pret Nigēriju. Riodežaneiro amerikāņi būs vienā grupā ar Franciju, Venecuēlu, Serbiju, Ķīnu un Austrāliju.

Tikmēr dramatisku uzvaru izcīnīja Austrālija, kas pēc atceltās spēles pret lietuviešiem beidzot aizvadīja pirmo pārbaudes maču un izbraukumā ar 84:83 pārspēja Argentīnu. Mājinieki jau pirmajā ceturtdaļā iekrāja 16 punktu pārsvaru (28:12), bet ceturtā ceturkšņa sākumā Deivids Andersens ar tālmetienu pēc 29 minūšu pārtraukuma atguva austrāliešiem vadību (67:65). Nepilnas sešas minūtes līdz beigām austrāliešiem bija desmit punktu pārsvars (75:65), un nu jau bija argentīniešu kārta atspēlēties, ko viņi arī sekmīgi paveica – Luiss Skola minūti un 44 sekundes līdz beigām atjaunoja līdzsvaru (75:75).

Galotnē tomēr pārāki bija austrālieši, kuri uzvarēja ar 84:83. Rezultatīvākie uzvarētājiem bija Deivids Andersens (20 punkti) un Broks Motums (19), kuru rēķinā arī pa astoņām atlēkušajām bumbām. Argentīniešiem gandrīz četras piektdaļas punktu guva trijotne Skola (27p+7ab), Manu Džinobili (24p) un Andress Nočioni (15p+13ab).

Led by DeMarcus' 21, Carmelo​'s 20... the #USABMNT defeats China 107-57 to improve to 3-0 in exhibition playhttps://t.co/i87Wg0JVqR

— USA Basketball (@usabasketball) July 27, 2016 Izmantotie resursi:USA Men's National Team Defeats China,...Durant gets warm Oracle welcome as Team USA...FIBA LiveStats