08.06.2016. 08:22
Simtgades ”Copa America” izcīņā šonakt noskaidrojās A grupas uzvarētāja. Šo godu ieguva Kolumbija, ar 2:1 pieveicot Paragvaju, kamēr mājiniece ASV uzlaboja savas izredzes, ar 4:0 pārspējot iepriekšējā Pasaules kausa sensācijas autori Kostariku.

Pēc atklāšanas spēlē pret Kolumbiju ciestā zaudējuma Amerikas Savienoto Valstu futbola izlasei šodienas mačā bija nepieciešama uzvara. Pretim stājās Kostarika, kas kļuva par 2014. gada Pasaules kausa skaļākā pārsteiguma sagādātāju, uzvarot nāves grupā, kurā bija arī tādas futbola lielvalstis kā Itālija, Anglija un Urugvaja, turklāt vēlāk aizcīnījās arī līdz ceturtdaļfinālam, kur tikai pēcspēles sitienu sērijā cieta sāpīgu zaudējumu pret Nīderlandi.

Kopš tā laika Kostarika bija turpinājusi uzrādīt labus rezultātus un šobrīd ieņem 23. vietu FIFA rangā, astoņas vietas augstāk par ASV. Taču amerikāņi Čikāgā aizvadītajā spēlē jau devītajā minūtē izvirzījās vadībā pēc Klinta Dempsija realizēta 11 metru soda sitiena. Kostarikas aizsargs centrējuma laikā viegli pagrūda Bobiju Vudu, Vācijas otrajā līgā spēlējošu uzbrucēju, taču ar to pietika, lai Vudu izsistu no līdzsvara un viņš soda laukumā nokristu. Dempsijam šie bija 50. vārti izlasē.

Dempsijs aktīvi piedalījās otro vārtu guvumā, ātrajā uzbrukumā piesaistot divus aizsargus un nogādājot bumbu brīvajam Džermeinam Džounsam, un arī trešo vārtu guvumā, kurā rezultatīvi piespēlēja Vudam. Vuds bumbu saņēma uz soda laukuma robežas un pēc pagrieziena prata to nogādāt vārtu stūrī, pirmā puslaika izskaņā panākot 3:0.

Turpinājumā ASV mierīgi noturēja savu vadību, turklāt spēles 87. minūtē palielināja to līdz pat 4:0. Kostarika šajā turnīrā joprojām nav guvusi vārtus un tās izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā kļuvušas ļoti mazas, kamēr ASV pēdējā grupas spēlē pret Paragvaju pietiks arī ar neizšķirtu.

Paragvaja savukārt šonakt cieta zaudējumu pret Kolumbiju. „Milan” uzbrucējs Karloss Baka atklāja rezultātu 12. minūtē, kad viņš pēc stūra sitiena izspēles pamanījās tikt pie precīza sitiena ar galvu, neskatoties uz aizsarga ciešajiem apkampieniem. Savukārt nedaudz vēlāk izcēlās Hamess Rodrigess, haotisku ātru uzbrukumu noslēdzot ar bumbas savākšanu īstajā brīdī un trāpīšanu vārtu stūrī.

Paragvaja gan nepadevās un turpinājumā bumbu kontrolēja krietni vairāk, turklāt 71. minūtē izdevās arī samazināt rezultāta starpību. Par to parūpējās Argentīnā spēlējošais pussargs Viktors Ajala, taču atspēlēties tomēr nebija lemts, un pēc Oskara Romero divām īsā brīdī nopelnītām dzeltenajām kartītēm Paragvaja mača pēdējās desmit minūtes aizvadīja mazākumā.

Kolumbija līdz ar to ne tikai jau nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, bet arī uzvarējusi A grupā. Tas ļaus ceturtdaļfinālā tikties ar B grupas otrās vietas ieguvēju. Savukārt Paragvajai pēdējās grupas mačā būs nepieciešama ne tikai uzvara pār ASV, bet arī jāsagaida labvēlīgs rezultāts Kolumbijas un Kostarikas mačā.