23.07.2016. 10:26
Aizvadītajā naktī pirmo pārbaudes spēli, gatavojoties Riodežaneiro olimpiādei, aizvadījusi ASV valstsvienība, kas Lasvegasā bez lielām grūtībām ar rezultātu 111:74 pārspēja argentīniešus.

Kā jau tas bija paredzams, amerikāņi jau spēles ievadā ieguva iniciatīvu un droši kontrolēja notikumus laukumā, pirmo ceturksni noslēdzot ar 18 punktu handikapu (32:14). Augsta rezultativitāte esošo olimpisko čempionu izpildījumā turpinājās arī turpmākajās minūtēs, kas pieredzējušo argentīniešu izredzes uz atspēlēšanos ar katru minūti padarīja arvien mazākas. Par labu nenāca arī divreiz lielāks pieļauto kļūdu skaits (11 pret 22), kā arī pārliecinošais zaudējums cīņā zem groziem (atlēkušo bumbu attiecība (53:30).

"Mēs cenšamies paši sev sagādāt prieku un labi pavadīt laiku. Ja spēlēšana izlasē tev nesagādā prieku, tad tam nav jēgas. Vienlaikus gan, protams, koncentrēsimies uz zelta medaļu izcīnīšanu," pēc mača izteicās Ņujorkas "Knicks" uzbrucējs Karmelo Entonijs, kurš spēli uzsāka starta pieciniekā, nepilnās 22 minūtēs izceļoties ar 17 punktiem un septiņām izcīnītām bumbām. Rezultatīvākais ASV valstsvienības rindās ar 23 punktiem tikai 20:48 laukumā pavadītajās minūtēs bija Goldensteitas "Warriors" jaunieguvums Kevins Durents.

Pieminēšanas vērts arī Sakramento "Kings" līdera Demarkusa Kazinsa sniegums - 16:12 minūtēs "Bugijs" sakrāja 14 punktus, kā arī izcīnīja 15 atlēkušās bumbas (septiņas uzbrukumā). Tikmēr ar 18 punktiem, cīņā iesaistoties no soliņa, amerikāņiem palīdzēja Pols Džordžs. Argentīnas izlases rindās pamanāmākās figūras bija ilggadējie līderi Manu Džinobili (11 punkti), Andress Nočioni (15 p.) un Luiss Skola (10 p.).

Pirms Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm ASV valstsvienību vēl sagaida pārbaudes spēles pret Ķīnu (24. jūlijā Losandželosā un 26. jūlijā Oklendā), Venecuēlu (29. jūlijā Čikāgā) un Nigēriju (1. augustā Hjūstonā).