01.05.2015. 20:05
Uzvaru pirmajā pasaules čempionāta hokejā B apakšgrupas spēlē piektdien izcīnīja ASV hokejisti, kuri ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) pārspēja Somijas valstsvienību.

Uzvarētāju rindās šajā mačā izcēlās komandas kapteinis Mets Hendrikss, kurš guva divus vārtus un izdarīja rezultatīvu piespēli.

Lai gan pirmais periods aizritēja ar nelielu Somijas izlases hokejistu pārsvaru, tomēr pirmajiem vadībā izvirzīties izdevās amerikāņiem, kad individuāli labi nospēlēja Stīvs Mozess. Otro spēles trešdaļu aktīvāk iesāka somi un perioda sestajā minūtē rezultātu izlīdzināja Jirki Jokipaka, kurš veiksmīgi no tālienes raidīja ripu ASV izlases vārtos.

Kad bija aizvadīta vairāk nekā puse no mača, veiksmīgi nospēlējot vārtu priekšā, amerikāņus vadībā izvirzīja Mets Hendrikss, bet pēc divām minūtēm precīzs bija Dens Sekstons. Pēc trešajā periodā aizvadītām sešām minūtēm jau trīs vārtu pārsvaru ASV izlasei panāca Vankūveras «Canucks» uzbrucējs Niks Bonīno.

Vairāk kā četras minūtes pirms pamatlaika beigām Somijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Pēc divām minūtēm to izmantoja Hendrikss, kurš raidīja ripu tukšajos Somijas valstsvienības vārtos. Atlikušajās divās trešā perioda minūtēs neviena no komandām vārtus neguva un panākumu ar 5:1 svinēja ASV hokejisti.

Savā pirmajā pasaules čempionāta cīņā zaudējumu piedzīvoja Latvijas hokejisti, kuri ar 1:6 piekāpās olimpiskajai čempionei Kanādai.

Citā A apakšgrupas spēlē piektdien mājinieki čehi uzņems Zviedrijas hokejistus, bet B apakšgrupas cīņā pagājušā gada pasaules čempione Krievija cīkstēsies ar Norvēģijas valstsvienību.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgst no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

Latvijas izlase pasaules čempionātā spēlē Prāgā, kur tiks aizvadītas arī izšķirošās cīņas.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam norisinās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiekas ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju. Savukārt B apakšgrupā spēlē ASV, Somijas, Krievijas, Norvēģijas, Slovākijas, Slovēnijas, Baltkrievijas un Dānijas hokejisti.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana