25.07.2012. 01:31
Otrdienas vakarā pēdējā pārbaudes spēlē pirms Olimpisko spēļu basketbola turnīra ASV izlase izbraukumā Barselonā vairāk kā 16 tūkstošu skatītāju klātbūtnē uzveica Spāniju, gūstot uzvaru ar 100:78. ASV sastāvā lielisku sniegumu demonstrēja Karmelo Entonijs, gūstot 27 punktus, bet Lebrons Džeimss pievienoja 25 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles.

Spēles iesākumā labāk darbojās mājinieki, kam pēc pirmajām desmit minūtēm bija neliels pārsvars (24:21). Otrajā ceturtdaļā noteikumus laukumā arvien vairāk sāka diktēt amerikāņi, kuriem pēc puslaika bija astoņu punktu pārsvars - 48:40. Spēles pirmajās 20 minūtēs īpaši izceļams ASV izlases uzbrucēja Karmelo Entonijs sniegums, kurš bija guvis teju pusi no savas komandas punktiem (23).

Otrajā puslaikā ASV prata vienlaicīgi veiksmīgi apvienot skatāmas epizodes ar rezultātu nesošām izspēlēm, kas ļāva vairot pārākumu pār Spāniju. Pēc puslaika pārtraukuma uzbrukuma līdera lomu ASV rindās uzņēmās Kevins Durants, kurš trīsarpus minūšu laikā guva desmit punktus, bet vēlāk piebalsoja citi viņa komandas biedri, kas pēc trim ceturtdaļām no Spānijas ļāva turēties drošā attālumā - 74:60. Ceturtajā ceturtdaļā nekādi izrāvieni nenotika, ļaujot amerikāņiem novest spēli līdz pārliecinošai uzvarai ar 22 punktu starpību - 100:78.

ASV sastāvā lielisku sniegumu demonstrēja Karmelo Entonijs, kuram pēc klusākas iepriekšējās spēles šoreiz 24 minūšu laikā 27 punkti (trīspunktniekos 5/8). Nākamais rezultatīvākais ASV rindās bija Lebrons Džeimss, kuram ne tikai 25 punkti, bet arī astoņas rezultatīvas piespēles. 13 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Kevinam Durantam. Spānijas izlases sastāvā ar 19 punktiem atzīmējās Pau Gasols, 16 - Seržam Ibakam, bet 11 punkti Huanam Karlosam Navarro. Jāpiebilst, ka mājiniekiem nācās iztikt bez savainotajiem Marka Gasola un Serhio Rodrigeza.

Abām komandām šī bija noslēdzošā pārbaudes spēle pirms Olimpiskajām spēlēm, kuru basketbola turnīrs sāksies jau svētdien. Gatavojoties olimpiādei, ASV guva uzvaras visās piecās pārbaudes spēlēs, bet Spānijas septiņos mačos vienīgais zaudējums tika piedzīvots pret amerikāņiem. Olimpiskajās spēlēs abas šīs valstsvienības būs katra savā apakšgrupā, bet ļoti iespējama ir to tikšanās izslēgšanas spēlēs.

Izmantotie resursi:THE OFFICIAL SITE OF USA BASKETBALLFederacion Española de Baloncesto

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801